طرح مجلس برای ساماندهی حقوق و پاداش های نجومی

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، از طرح تعدادی از نمایندگان برای ساماندهی دستمزد و پاداش های نجومی شرکت های دولتی خبر داد.

به گزارش مشرق، حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص بودجه شرکت های دولتی ، گفت: مجلس شورای اسلامی عملاً به بررسی دو_سوم بودجه ورود نمی کند و بودجه مربوط به شرکت های دولتی و بانک ها و برخی نهادها را مورد بررسی قرار نمی دهد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبار کلی بودجه ۳,۷۰۰ هزار میلیارد تومان است که ۴۷۰ هزار میلیارد آن مربوط به بودجه عمومی دولت است که در مجلس بررسی می شود و ۱,۲۳۰ هزار میلیارد تومان آن بودجه شرکت های دولتی است.
وی با اشاره به افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی بودجه شرکت های دولتی در لایحه بودجه سال ۹۸ تصریح کرد: به دلیل نگرانی از ورود این اعتبارات به هزینه های جاری و پرسنل شرکت های دولتی، در صدد تهیه طرحی هستیم. در صورت تصویب نهایی این طرح، کارکنان شرکت های دولتی نیز طبق قانون اداری و استخدامی کشوری، حقوق و دستمزد دریافت خواهند کرد.
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارکنان شرکت های دولتی بر اساس مصوبات هیئت مدیره شرکت ها، حقوق و پاداش دریافت می کنند.

سرخط اخبار