احتمال درمان مردان افسرده با "تستوسترون"

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲۱
احتمال درمان مردان افسرده با "تستوسترون"
یک فراتحلیل تایید کرده است که ممکن است هورمون تستوسترون در درمان افسردگی مردان مفید باشد، اما متخصصان خواستار آزمایشات دقیق تر هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، یک فراتحلیل جدید با بررسی 27 مطالعه موجود، نتیجه گرفته است که درمان با تستوسترون در کاهش علائم افسردگی در مردان موثر است.
فراتحلیل، دستیابی به حقیقت مشترک در پس همه مطالعات علمی مفهومی و فردی برای بهتر کردن زندگی است .
در حالی که سال های زیادی است که محققان وجود ارتباط بین هورمون تستوسترون ( testosterone ) و افسردگی را پیش بینی کرده بودند، اما تا به حال تا این حد به واقعیت نزدیک نشده بود. اگر چه که کارشناسان معتقدند آزمایشات دقیق تری مورد نیاز است.
تستوسترون از هورمون های استروئیدی مهم موجود در بدن پستانداران، از جمله انسان (هردو جنس) است که اثرات آندروژنیک (جنسیتی) و آنابولیک (سازنده، رشد دهنده) دارد .
تولید تستوسترون پیش از دو ماهگی جنین در رحم مادر آغاز شده و در تعیین نرینگی یا مادینگی آن نقش دارد. تولید این هورمون در دوره بلوغ جنسی در پسران افزایش یافته و عامل اصلی تغییرات فیزیکی این دوران به شمار می آید.
به طور متوسط بدن هر مرد ۲۰ برابر بیشتر از بدن هر زن تستوسترون تولید می کند، هرچند به دلیل متابولیسم بیشتر، سطح پلاسمایی این هورمون در ...

[ مشاهده متن کامل احتمال درمان مردان افسرده با "تستوسترون" ایسنا ]