انجام فرایض الهی؛ جهاد در راه خدا است

دریافت خبر : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲
گروه اجتماعی: دبیرکل ستاد زکات کشور گفت: انجام فریضه های الهی الطاف پرودگار به جامعه را بیشتر می کند و نوعی جهاد در راه خدا محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از البرز، نجفعلی انتظاری، دبیرکل ستاد زکات کشور، پنجم دی ماه، در مراسم هزارمین روز اهدای میوه به محرومان و تجلیل از خیران بازار میوه و تره بار کرج که با حضور مسئولان در میدان مرکزی میوه و تره بار کرج برگزار شد، با بیان اینکه امروز به نمایندگی از شورای عالی زکات کشور در این مراسم حاضر شده ام، اظهار کرد: اقدامات انجام گرفته در حوزه زکات استان البرز سبب خرسندی همگان در شورای عالی زکات و کمیته امداد امام خمینی(ره) شده است.
وی با اشاره به اینکه کمک به محرومان در بخش های مختلف اثرات مثبتی را در زندگی اجتماعی و فردی دارد، افزود: برخی از خانواده ها چشم انتظار این گونه مساعدت ها هستند، طرح و لایحه های مختلفی در کشور به قانون تبدیل می شود اما در بین تمام این موارد، طرحی چون طرح شهید رجایی برای حمایت از سالمندان نیازمند ساکن در روستا چنان عمقی پیدا کرده که رضایت همگانی مردم را به همراه داشته است.
دبیر کل ستاد زکات کشور تصریح کرد: در صدقه و زکات اعداد، ارقام و ارزش ریالی مساعدت ها مهم نیست چرا که اصل این امر به موجب کمک به هم نوعان از اهمیت بالایی ...

[ مشاهده متن کامل انجام فرایض الهی؛ جهاد در راه خدا است ایکنا ]