تمرین های فشرده فضانوردان ناسا برای سفر با سفینه های خودی

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۲
در چارچوب آماده سازی فضانوردان سفینه "استارلاینر" برای پروازهای آینده به ایستگاه فضایی بین المللی، تمرین های فشرده ای توسط فضانوردان ناسا و گروه های پشتیبانی در "کیپ کندی" در حال اجرا است.

به گزارش ایسنا؛ این تمرین روز گذشته مربوط به آماده سازی فضانوردان و تیم های پشتیبانی برای فرار سریع از سکو در صورت بروز حادثه غیرمنتظره بود و نیروهای اورژانس روش های نجات فضانوردان و گروه های فنی در محل پرتاب را تمرین کردند.
در صورت بروز وضعیت اضطراری در روز پرتاب، فضانوردان و گروه های پشتیبانی باید هرچه سریع تر از سکوی پرتاب دور شوند. تمرین دیروز به منظور اعتبارسنجی امکانات فرار از برج و میزان دسترسی خدمه به تجهیزات ایمنی طراحی شده است. سامانه فرار شامل تجهیزاتی است که می تواند فضانوردان را از ارتفاع تقریباً 60 متری در بالای موشک به نقطه امن اولیه برساند. در این محل امکانات معاینه فوری مقدماتی وجود دارد و بلافاصله بعد از یک معاینه سریع، آنها باید به فاصله ای کاملا امن برده شوند. تیم های امداد و نجات در این مرحله آماده یاری رسانی به فضانوردان و گروه پشتیبانی زمینی هستند.
در این تمرین، فضانوردان ناسا، جاش کاسادا که هم اکنون به عنوان فضانورد جانشین در حال آموزش پرواز با خدمه سفینه استارلاینر است، اریک بو فضانورد ناسا به همراه جاسمین مقبلی فضانورد در حال آموزش ناسا شرکت داشتند.
در طول تمرین، فضانوردان و تیم های پشتیبانی در حالیکه از دستگاه تنفسی قابل حمل استفاده می کردند با استفاده از سیستم اورژانس خود را از راهروی منتهی به سفینه استارلاینر، مشابه آنچه در پرتاب واقعی خواهد بود، بوسیله یک صندلی شبیه تله کابین از ارتفاع حدود 60 متری با کابلی شیب دار به منطقه امن رساندند.
در آنجا یک خودرو زره پوش مقاوم در برابر انفجار، منتظر آنها بود تا آنان را سریعا از منطقه دور کرده و به نقطه ای برساند که تیم های خدمات فوریت های پزشکی با ...

سرخط اخبار