ظریف، بیانیه ترامپ درباره قتل جمال خاشقچی را «شرم آور» توصیف کرد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۸
ظریف، بیانیه ترامپ درباره قتل جمال خاشقچی را «شرم آور» توصیف کرد
وزیر امور خارجه ایران، بیانیه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا درباره ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار منتقد سعودی را «شرم آور» توصیف کرد.

به گزارش جهان نیوز ، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران، بیانیه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا درباره ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار منتقد سعودی را «شرم آور» توصیف کرد.
ظریف در حساب کاربری اش در توئیتر نوشت: «آقای ترامپ در اقدامی عجیب اولین بند بیانیه شرم آورش درباره جنایت های سعودی را به متهم کردن ایران به انواع شرارت هایی که در تصورش می گنجد، اختصاص داده است. شاید مقصر آتش سوزی کالیفرنیا هم ما هستیم، چون به جارو کردن جنگل با چنگک کمک نکردیم.»
بخش دوم توئیت ظریف درباره «جارو کردن جنگل با چنگک» به سخنان دونالد ترامپ درباره آتش سوزی کالیفرنیا که با تمسخر عده زیادی مواجه شد، اشاره دارد. 
ترامپ که مدیریت نادرست نگهداری جنگل ها را عامل اصلی آتش سوزی های اخیر در کالیفرنیا می داند اخیراً گفته بود که رئیس جمهور فنلاند به او گفته در کشورش زمان زیادی را صرف جارو کردن جنگل با چنگک می کنند. 
رئیس جمهور فنلاند سخنان ترامپ را تکذیب کرده و گفته که هرگز با رئیس جمهور آمریکا درباره این موضوع صحبت نکرده است. این موضوع باعث راه افتادن موجی از تمسخر علیه ترامپ شده است.
ساعاتی قبل از ...

[ مشاهده متن کامل ظریف، بیانیه ترامپ درباره قتل جمال خاشقچی را «شرم آور» توصیف کرد جهان نیوز ]

آخرین اخبار سیاسی