روس ها می توانند جرقه صلح در افغانستان را روشن کنند/ سابقه اشغالگری شوروی در افغانستان نباید مانع این میانجی گری شود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه روس ها می توانند جرقه صلح در افغانستان را روشن کنند، گفت: سابقه اشغالگری شوروی در افغانستان نباید مانع این میانجی گری و سوء استفاده آمریکایی ها شود.

محمد ابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص نقش روسیه در میانجی گری صلح افغانستان و احتمال پذیرش آمریکا برای خروج از خاک این کشور، گفت: آمریکا در ظاهر و به بهانه مقابله با گروه های تروریستی وارد خاک افغانستان شد اما در عمل اهداف و سیاست های دیگری را دنبال می کند که به افزایش ناامنی بیشتر در افغانستان وآسیب جدی به ملت افغان شده است.
اتحاد ملت افغان تنها راهکار خروج آمریکا از خاک این کشور است
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی ها نسبت به شعارهایی گذشته خود عملا شکست خورده است، پایگاه آمریکایی ها در افغانستان برای برنامه های طولانی مدت تعبیه شده است لذا بعید به نظر می رسد که این منطقه را ترک کنند مگر آنکه ملت افغان متحد و علیه اشغالگری آمریکا مقابله جدی کنند.
بیشتر بخوانید:
روند صلح در افغانستان به نتیجه نمی رسد/کشورهای بیگانه تمایلی به ایجاد صلح در کابل ندارند آمریکا با افزایش حضور در افغانستان به دنبال استعمار بلند مدت این کشور است
وی با تاکید بر اینکه ملت افغان باید آمریکا را وادار به ...

[ مشاهده متن کامل روس ها می توانند جرقه صلح در افغانستان را روشن کنند/ سابقه اشغالگری شوروی در افغانستان نباید مانع این میانجی گری شود خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس