۱۰ درصد از دانش آموزان کردستانی مشکل یادگیری دارند

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
۱۰ درصد از دانش آموزان کردستانی مشکل یادگیری دارند
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از شناسایی یک هزار و ۹۰۰ دانش آموز دارای مشکلات ویژه یادگیری خبر داد و گفت: ۱۰ درصد از دانش آموزان کردستانی مشکل یادگیری دارند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پروش کردستان، خلیل رنجبر در کارگاه آموزشی مقیاس هوشی وکسلر4 که در سالن جلسات شهدای فرهنگی اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، اظهار داشت: تشخیص و مداخله زودهنگام مشکلات یادگیری مانع از بروز آسیب های جدی و عدم تشخیص به موقع باعث سرخوردگی این دانش آموزان در زندگی می شود.
وی گفت: 24 مرکز آموزشی مشکلات ویژه یادگیری با هدف شناسایی و توانبخشی اختلالات یادگیری و جلوگیری از شکست های تحصیلی در 10 شهرستان در سطح استان با بهره گیری از 96 نیروی متخصص و کارشناس و محیطی مناسب در جهت مشاوره، شناسایی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری فعالیت دارند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان تصریح کرد: روزانه بیش از 380 دانش آموز به این مراکز مراجعه و با شرکت در کلاس های درسی از راهبردهای آموزشی و راهکارهای توانبخشی مناسب با هدف پیشگیری از افت تحصیلی و کسب مهارت های تحصیلی بهره مند می شوند.
وی از شناسایی و پذیرش یک هزار و 900 دانش آموز دارای مشکلات ویژه یادگیری در مدارس عادی دوره ابتدایی استان خبر ...

[ مشاهده متن کامل ۱۰ درصد از دانش آموزان کردستانی مشکل یادگیری دارند خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار استانها
آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم