دستورالعمل تحقیقات برای استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

اعتماد آنلاین پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷

اعتمادآنلاین|  کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه با پارامترهایی که برای تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مورد نیاز است موافقت کرد که این اقدام مهمترین گامی به شمار می آید که دموکرات ها تا کنون در زمینه استیضاح ترامپ اتخاذ کرده اند.
این اقدام در حالی اتخاذ می شود که دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا همچنان در ارسال پیام واحد درباره استیضاح اختلاف دارند. سران ارشد دموکرات ها همچنان با آغاز روند استیضاح ترامپ مخالف بوده اما در مقابل کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در حال پیشبرد این روند است.
«جرج نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت:«برخی این روند را استفسار استیضاح می نامند و برخی نیز آن را تحقیقات استیضاح می نامند. هیچ اختلاف قانونی میان هر دو وجود ندارد و قصد نداریم که درباره این عبارات به بحث بپردازیم.»
این قطعنامه که نادلر از آن به عنوان «گام ضروری بعدی» عنوان کرده اجازه می دهد که دونالد ترامپ و وکلایش به صورت رسمی به شواهد و مدارکی که در جلسات استماع کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا مطرح می شود پاسخ دهند.
این اقدام به طور مقدماتی نیز قانونی را فعال می کند که به اعضای مجلس نمایندگان آمریکا این اجازه را می دهد تا در پایان هر جلسه استماع تحقیقات استیضاح، به سوال از شاهدان بپردازند.
روزنامه «واشنگتن پُست» نیز چند روز پیش گزارش داده بود که کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نظر دارد از افراد درگیر در پرونده روابط غیراخلاقی ترامپ با «استورمی دنیلز» هنرپیشه فیلم های مستهجن بخواهد در جلسات تحقیق و استماع شرکت کنند.
با توجه به ترکیب کنونی کنگره آمریکا و تسلط جمهوری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار