بیش از 15 هزار نفر از مناطق تحت تسلط داعش در سوریه خارج شدند

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹
تهران - ایرنا - دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: 15 هزار و 400 نفر از مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش در استان دیرالزور سوریه خارج شدند.

به گزارش ایرنا، این نهاد وابسته به مخالفان سوری روز شنبه افزود: این افراد شامل اتباع سوریه ، عراق، روسیه، سومالی، فیلیپین و دیگر کشورهای آسیایی بودند که از ابتدای ماه دسامبر2018(10 آذرماه) از مناطق تحت تسلط داعش در جنوب شرق دیرالزور خارج شده اند.
بیش از 13 هزار و 350 نفر از این افراد پس از اعلام رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تصمیم برای خروج نیروهای این کشور از سوریه، از مناطق داعش خارج شدند که 750 نفر از آن ها عضو داعش بودند.
دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از خارج شدگان از مناطق تحت کنترل داعش اعلام کرد که این گروه درحال فروپاشی کامل است و توان مقاومت بیشتر ندارد و برای دفع حملات از مین گذاری و عناصر انتحاری استفاده می کند.
این مرکز در گزارش خود اعلام کرد که 25 کامیون هم اکنون وارد منطقه تماس میان داعش و کردهای سوریه شده است تا فراری های این گروه تروریستی را به خارج از منطقه منتقل کند.
براساس این گزارش، انتظار می رود این بار افراد بیشتری از منطقه تسلط داعش خارج شوند و پس از آن، تعداد قابل توجهی از غیرنظامیان در این مناطق باقی نمانده باشند.
دیده بان حقوق بشر سوریه روز جمعه نیز اعلام کرد بود که بیش از 600 نفر از منطقه تحت تسلط گروه تروریستی داعش در جنوب شرق دیرالزور فرار کردند.
این مرکز وابسته به مخالفان سوری افزود: در میان این افراد ، پنج خانواده اروپایی و 6 خانواده از اتباع کشورهای آسیایی نیز که سن آن ها کمتر از 45 سال است و احتمال می رود از اعضای داعش باشند نیز حضور دارند.
براساس این گزارش، بیشتر افراد خارج شده از منطقه تحت کنترل گروه تروریستی داعش در جنوب شرق دیرالزور از اتباع کشور عراق هستند.
این افراد وارد مناطق تحت ...

سرخط اخبار