مرحله جدید عملیات یمنی ها/مواضع سعودی-اماراتی در تیررس پهپادها

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷

خبرگزاری مهر ، سرویس بین الملل - فاطمه صالحی : شدت گرفتن عملیات نیروهای مقاومت یمن علیه مواضع متجاوزان به ویژه متجاوزان سعودی خصوصاً در خاک این کشور نشان از آغاز مرحله جدیدی از مقاومت یمنی ها در برابر ائتلاف متجاوز سعودی دارد.
نیروهای یمنی به تازگی و بعد از حمله به تأسیسات نفتی عربستان که باعث شد این کشور کاملاً وحشت زده و شوک زده به دنبال برگزاری ۲ کنفرانس کشورهای اسلامی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در مکه برای کمک خواستن در برابر عملیات نیروهای یمنی برآید.
مقاومت یمن بعد از حمله به تأسیسات نفتی عربستان این بار فرودگاه نجران را هدف حملات خود قرار داده است به طوریکه طی ۲ روز ۲ مرتبه به این فرودگاه حمله کرد. ارتش و کمیته های مردمی یمن مجدداً فرودگاه «نجران» عربستان را به وسیله پهپاد قاصف- ۲K هدف قرار دادند. این درحالی است که روز گذشته نیز این فرودگاه هدف حمله هوایی ارتش و کمیته های مردمی یمن قرار گرفته بود.
در همین راستا مقامات سعودی با مطرح کردن ادعای هدف قرار گرفتن مکه مکرمه توسط حملات موشکی نیروهای مقاومت یمن سعی در فرافکنی نسبت به موفقیت این نیروها در حمله به تأسیسات نفتی عربستان را دارند که با پاسخ مقامات برجسته جنبش انصارالله یمن روبه رو شده اند به طوریکه به تازگی «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن ادعاهای مقام های عربستان در خصوص حمله نیروهای مقاومت یمن به مکه مکرمه را رد کرد. وی تصریح کرد: کسانی که علیه مسجدالاقصی توطئه می کنند ممکن است درصورتی که از آنها خواسته شود، علیه مسجد الحرام نیز توطئه کنند.
عبدالملک الحوثی با بیان اینکه آنچه که رسانه های سعودی ادعا می کنند، دروغی بزرگ و ادعایی نفرت انگیز است، گفت: ...

سرخط اخبار