ازدواج جوانان، زمینه ساز امنیت روانی در جامعه است

شبستان دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
حجت الاسلام محمودی، بر ضرورت فرهنگ سازی در راستای ازدواج آسان تأکید کرد و گفت: ازدواج به موقع جوانان سبب تحکیم بنیان خانواده و ارتقای اخلاق و امنیت روانی در جامعه می شود.

حجت الاسلام «محمد محمودی»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد، گفت: جوانان سرمایه های کشور هستند و نباید از آنان غافل شد.
رئیس تبلیغات اسلامی دورود، به وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی اشاره کرد و افزود: راه حل برون رفت از این مشکلات اشتغال زایی و میدان دادن به قشر جوان است.
وی ریشه بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی را در بیکاری دانست و خاطرنشان کرد: امروزه مشکل بیکاری سد راه ازدواج جوانان شده است، برای رفع این مشکلات و مقابله با رواج آسیب های اجتماعی باید در راستای اشتغال جوانان به این قشر اعتماد کرد و با حمایت از آنان زمینه اشتغال را فراهم کرد.
حجت الاسلام محمودی، اظهار داشت: در راستای ازدواج آسا ن جوانان با وجود مشکلات اقتصادی باید فرهنگ سازی شود و فرهنگ ازدواج آسان و دوری از تجمل گرایی در جامعه نهادینه شود و در این زمینه از ظرفیت های تبلیغی و فرهنگی به بهترین شکل بهره مند شد.
وی در ادامه خطاب به جوانان اضافه کرد: بهترین منش زندگی و شیوه برخورد زن و مرد در زندگی مشترک، الگو گرفتن از زندگی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است، باید ساده زیستی را الگو بگیرند و در زندگی مشترک قناعت پیشه کنند.
رئیس تبلیغات اسلامی دورود، افزود: با فرهم ساختن ازدواج آسان که سبب تحکیم بنیان خانواده می شود و این نهاد مقدس را از آسیب های اجتماعی مصون می دارد، سبب ارتقای اخلاق و امنیت روحی و روانی در جامعه نیز می شود.
وی به اهمیت حجاب پرداخت و خاطرنشان کرد: بانوان باید بدانند حجاب لازمه زن بودن آنان است، حجاب و عفاف با هم فرق دارد حجاب یک پوشش است و زن و مرد باید رعایت نمایند ولی عفاف باور این پوشش است و ...

سرخط اخبار