امسال 150 میلیون دلار انواع آبزی به خارج صادر شد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹
نوشهر - ایرنا - رییس گروه توسعه بازار و تجارت آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: صادرات انواع آبزیان کشور در شش ماهه نخست امسال با 55 هزار و 580 تن به ارزش حدود 150 میلیون دلار بوده است.

سیامک مدبیگی روز چهارشنبه در حاشیه همایش منطقه ای چالش ها و راهکارهای توسعه آبزی پروری در حوزه دریای خزر در نور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت صادرات میگو با 7 هزار و 400 تن وبه ارزش 24 میلیون و 207 هزار دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 32 درصد به لحاظ ارزشی رشد داشت.
وی با اشاره به صادرات حدود 40 هزار تن انواع ماهی افزود: این ماهی ها شامل قزل الا، کپور، یال اسبی و مرکب به ارزش بیش از 111 میلیون دلار بود.
مدبیگی تصریح کرد: یک هزار و 147 تن انواع کنسرو به ارزش 5 میلیون و 298 هزار دلار هم در این مدت صادر شده است.
رییس گروه توسعه بازار و تجارت آبزیان سازمان شیلات ایران افزود: صادرات ماهیان زینتی نیز با 64 درصد رشد از نظر ارزش ریالی نسبت به سال گذشته به 317 هزار دلار رسید.
وی بر ضرورت بازاریابی مناسب برای صادرات به ویژه به کشورهای منطقه تاکید کرد و خواستار رعایت استاندارد لازم از سوی تولید کنندگان برای بازاریابی بهتر شد.
مد بیگی توسعه بخش شیلات را لازمه ایجاد ثروت برای کشور دانست و گفت: این توسعه در اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری موثر می باشد.
همایش ...

[ مشاهده متن کامل امسال 150 میلیون دلار انواع آبزی به خارج صادر شد ایرنا ]