حسینیه شیعیان مدینه؛ اینجا رنگ و بوی اهل بیت(ع) دارد + فیلم

ابنا پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴
در منطقه نخاوله که از محله های شیعه نشین مدینه است نخلستانی منتسب به امام حسن (ع) و معروف به حسینیه شیعیان دیده می شود که در و دیوار آن رنگ و بوی اهل بیت (ع) دارد.

دانلود
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مدینه برای شیعیان همواره با غربت و حزن بغض آلودش شناخته می شود اما در غرب حرم نبوی (ص) و در منطقه نخاوله که از محله های شیعه نشین این شهر است نخلستانی منتسب به امام حسن (ع) و معروف به حسینیه شیعیان دیده می شود که در و دیوار آن رنگ و بوی اهل بیت (ع) دارد.
این نخلستان که در واقع باغی خرم و زیباست و چاه آبی پرآب را در میان دارد نسل به نسل به دست شیعیان امروز مدینه النبی(ص) رسیده است.
این نخلستان را رهبر فقید شیعیان مدینه « شیخ محمد بن علی العمری» خریداری و به عنوان مرکزی برای فعالیت شیعیان این شهر بنا کرده است.
برخی بر این باورند چاه آب و نخیلات موجود در این باغ زیبا یادگاری از دوران امام علی (ع) و امام حسن (ع) است.
گروه هایی از شیعیان سایر کشورها مانند ایران و عراق و لبنان و ... در مدت حضور خود در مدینه النبی به این حسینیه می روند و برای ساعاتی به دور از هرگونه مانع تراشی و ممانعت به ذکر ادعیه می پردازند.
یک خانم عراقی که از این فضای زیبای شیعی به وجد آمده بود گفت: فکرش را هم نمی کردم که در مدینه چنین محیطی زیبا و آرامبخش وجود دارد.
جمعی از ایرانیان نیز در یکی از سراهای این باغ بزرگ به صورت جمعی در حال قرائت دعا بودند.
شیعیان مدینه نیز با چای و خرمای نخلستان امام حسن (ع) از هم کیشان خود پذیرائی می کردند.
جویبارهای روان با صدای دلنشین آب که از دو حوض آبی رنگ میانه باغ سرچشمه می گرفتند حال و هوای خاصی به این مرکز بزرگ فرهنگی داده بودند.
اسامی ائمه اطهار علیهم السلام بر در و دیوار این حسینیه نصب شده بود و در نمازخانه بزرگ آن مناسبت های مذهبی برگزار می شد.
برغم گذشت چند روز از ...

سرخط اخبار