اشتباه دولت در سیاست گذاری ارزی در حوزه ارز 4 هزار و 200 تومانی

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۳:۲۳
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح اشتباه دولت در سیاست گذاری ارزی درباره تصمیم در خصوص ارز 4 هزار و 200 تومانی گفت: بیشترین صدمه در اقتصاد کشور در سال های اخیر به دلیل عدم انسجام داخلی، عدم مدیریت صحیح و عدم استفاده از تجربیاتی است که در مدیریت اقتصادی مطرح می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین صدمه در اقتصاد کشور در سال های اخیر به دلیل عدم انسجام داخلی، عدم مدیریت صحیح و عدم استفاده از تجربیاتی است که در مدیریت اقتصادی مطرح می شود.
وی در جمع مردم شهر اختیار آباد کرمان اظهار کرد: کاهش قدرت خرید مردم به دلیل مسائل وارده در شوک ارزی اتفاق افتاد، اما این شوک ارزی برای نخستین بار در ایران نبود، انتظار می رفت که با تصمیمت دولت کمترین هزینه برای مردم ایجاد شود اما تصمیماتی اتخاذ شد که مشکلات را برطرف نکرد.
وی ادامه داد: برخی از مشکلات اقتصادی در حیطه داخلی و برخی خارجی و مربوط به تحریم ها است، اما بیشترین صدمه در اقتصاد کشور در سال های اخیر به دلیل عدم انسجام داخلی، عدم مدیریت صحیح و عدم استفاده از تجربیاتی است که در مدیریت اقتصادی مطرح می شود.
پورابراهیمی افزود: در ماه های ابتدایی که شاهد کاهش ارزش پول ملی بودیم، جلساتی را با دولتی ها گذاشتیم که مسائل و راهکارهای آنها را بشنویم، اما تصمیم غیرکارشناسی در راستای ساماندهی بازار ارز به عنوان اصلی ترین موضوع اقتصاد شاهد بودیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس سیاست های ارزی را بیشترین تأثیرگذاری بر اقتصاد کشور و مردم دانست و گفت: کنترل بازار ارز با تصمیم غیرکارشناسی از سوی دولت همراه شد و سود سپرده های بانکی را افزایش دادند، عرضه طلا توسط بانک مرکزی دیگر اشتباهی بود که انجام گرفت و حجم عظیمی از ذخایر طلای کشور به باد رفت و با کمترین قیمت عرضه کردند.
وی دیگر اشتباه دولت در سیاست های ارزی را تصمیم در خصوص ارز ۴۲۰۰ عنوان و اضافه کرد: مجلس با توجه به ...

[ مشاهده متن کامل اشتباه دولت در سیاست گذاری ارزی در حوزه ارز 4 هزار و 200 تومانی خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس