قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پروژه های عمرانی توسط بیگانگان اجرا می شد/ در بحث بنادر و راه سازی دارای رتبه بین المللی هستیم

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی اظهار کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سهم بالایی از پروژه های عمرانی توسط پیمانکاران خارجی اجرا می شد؛ هم در بحث بنادر و هم پروژه های راه سازی و زیر ساخت های حمل و نقل و امروز ظرفیت هایی شکل گرفته و در حال حاضر دارای رتبه و صلاحیت انجام پروژه های بین المللی هستیم.
 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی اظهار کرد: در این راستا به تراز بین المللی تبدیل شده ایم و نه تنها در زمینه طراحی راه و تاسیسات و مسیرهای ریلی و ساختمان ها از خارج بی نیاز شده ایم؛ بلکه به کشوری تبدیل شده ایم که خود صادر کننده خدمات فنی و مهندسی است.
وی با اشاره به ظرفیت های پیمانکاری کشور گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سهم بالایی از پروژه های عمرانی توسط پیمانکاران خارجی اجرا می شد؛ هم در بحث بنادر و هم پروژه های راه سازی و زیر ساخت های حمل و نقل و امروز ظرفیت هایی شکل گرفته و بعد از دهه ها میزان قابل ملاحظه ای شرکت دارای رتبه و صلاحیت پروژه های بین المللی را اجرا می کنند.
اسلامی همچنین به افزایش کمی طول آزادراه ها اشاره کرد و افزود: امروز به لطف خدا و با همت سازندگان حدود 20 هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه را در کشور در دست بهره برداری داریم و نهضت توسعه آزادراه و بزرگراه همچنان برقرار است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در حوزه ریلی امروز از 12هزار کیلومتر خط آهن بهره مند هستیم و قبل از انقلاب حدود 4هزار کیلومتر خط آهن در اختیار داشتیم.
234 میلیون تن ظرفیت بنادر کشور است
اسلامی با اشاره به ...

[ مشاهده متن کامل قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پروژه های عمرانی توسط بیگانگان اجرا می شد/ در بحث بنادر و راه سازی دارای رتبه بین المللی هستیم موج ]