ارائه آب و برق یارانه ای به "بدمصرف ها" بی عدالتی محض است

دریافت خبر : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰
ارائه آب و برق یارانه ای به "بدمصرف ها" بی عدالتی محض است
وزیر نیرو با تاکید بر اهمیت تداوم خدمت رسانی و پایداری عرضه آب و برق گفت: عرضه آب و برق یارانه ای در حالی که الگوی صحیح مصرف در بخش های مختلف رعایت نشود، به معنای بهره مندی بیشتر "بدمصرف ها" از یارانه دولتی است.

منبع: ایلنا
 به  وزارت نیرو، "رضا اردکانیان" امروز دوشنبه 30 مهرماه در حاشیه برگزاری سی و سومین کنفرانس بین المللی برق در جمع خبرنگاران افزود: این موضوع یک بی عدالتی محض است و قطعا اثرش را روی خدمتگزاری به افرادی که الگوی مصرف را رعایت کرده و از تمکن مالی کمتری دارند، خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: طرح موضوع اصلاح قیمت برای پرمصرف ها، بیش از آنکه نقش یک منبع مالی را داشته باشد، می بایست نقش بازدارنده را ایفا کند.
وزیر نیرو با بیان اینکه قطعا این تغییر قیمت ها به سرعت اتفاق نخواهد افتاد، تصریح کرد: در این زمینه باید کار بیشتری صورت گیرد، از نظر نخبگان بهره گیری شود و مطالعه اجتماعی صورت گیرد تا به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شود؛ در آن زمان همه در یک ردیف قرار خواهیم گرفت.
اردکانیان در خصوص برنامه ریزی برای تامین برق تابستان سال آینده و افزایش ظرفیت نیروگاهی گفت: از سه ماه پیش برنامه ریزی در این زمینه آغاز شده و به دولت و کمیسیون انرژی مجلس نیز ارائه شده است.
وی اظهار کرد: 25 نیروگاه حرارتی با ظرفیت 5 هزار و 200 مگاوات در دست تکمیل و حدود 650 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر هم در دست ساخت ...

[ مشاهده متن کامل ارائه آب و برق یارانه ای به "بدمصرف ها" بی عدالتی محض است اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران ]

آخرین اخبار اقتصادی