۱۱۰۰ تن شیر مازاد بر نیاز از دامداران یزدی خریداری شد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۲۲
۱۱۰۰ تن شیر مازاد بر نیاز از دامداران یزدی خریداری شد
اقتصاد ایران: یزد ـ مدیرکل تعاون روستایی استان یزد از خرید حمایتی بیش از هزار و ۱۰۰ تن شیر مازاد بر نیاز دامداران یزدی خبر داد.

علی جهازی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد هدفمندی یارانه ها، خرید حمایتی شیر خام از دامداران توسط سازمان تعاون روستایی به منظور حمایت از تولیدکنندگان از تابستان ۱۳۹۵ آغاز شده است.
وی با اشاره به ویژگی های شیر قابل خریداری توسط تعاون روستایی عنوان کرد: تعاون روستایی شیر دارای بار میکروبی کمتر از ۱۰۰ هزار با ۳.۲ درصد چربی و سه درصد پروتئین را از دامداران یزدی خریداری می کند.
جهازی با بیان اینکه دامداران استان یزد سالانه بالغ بر ۲۲۰ هزار تن شیر خام تولید می کنند، افزود: تعاون روستایی از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، بالغ بر هزار و ۱۳۵ تن از این میزان را به قیمت ۱۴ هزار و ۴۰۰ ریال از دامداران یزدی خریداری کرده است.
مدیرکل تعاون روستایی استان یزد یادآور شد: بخشی از شیر تولید شده توسط دامداران در استان توزیع می شود و بخشی به کارخانجات لبنی سایر استان های همجوار ارسال می شود.
وی، مجموع شیر مازاد بر نیاز استان را حدود ۱۲۰ هزار تن اعلام کرد و اظهار داشت: با اجرای دستورالعمل ستاد هدفمندی یارانه ها، بخشی از شیر خام تولیدی دامداران که توسط کارخانه ها جذب نمی ...

[ مشاهده متن کامل ۱۱۰۰ تن شیر مازاد بر نیاز از دامداران یزدی خریداری شد اکو نیوز ]