اصلاح طلبان به حمایت از روحانی نگاه استراتژیک دارند / هاشمی نگران بود که اگر دولت روحانی آسیب ببیند، پوپولیست ها روی کار بیایند / ائتلاف نیرو های اصلاح طلب و معتدل را حفظ خواهیم کرد / تلاش می کنیم گام چهارم را در سال ۹۸ و گام پنجم را در ۱۴۰۰ برداریم / آیت الله هاشمی می گفت: بعد از انتخاب روحانی شرایط کشور را به سمت شرایط کشور هایی مانند آلمان ببریم که در آن ها حزب نقش اول را بازی می کند

انتخاب شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹
حجت الاسلام و المسلمین محسن رهامی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان می گوید: حمایت ما از دولت آقای روحانی تاکتیک نیست، بلکه به آن نگاه استراتژیک داریم. در واقع این حمایت به خاطر آن است که به تفکرات آقای هاشمی وفاداریم و به توصیه های ایشان توجه داریم. یکی از نگرانی های آقای هاشمی این بود که اگر دولت آقای روحانی آسیب ببیند، پوپولیست ها روی کار بیایند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام و المسلمین محسن رهامی، فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها می گوید: حمایت ما از دولت آقای روحانی تاکتیک نیست، بلکه به آن نگاه استراتژیک داریم. در واقع این حمایت به خاطر آن است که به تفکرات آقای هاشمی وفاداریم و به توصیه های ایشان توجه داریم. یکی از نگرانی های آقای هاشمی این بود که اگر دولت آقای روحانی آسیب ببیند، پوپولیست ها روی کار بیایند.
رهامی در گفتگو با خبرنگار «انتخاب»، با اشاره به نقش تاثیرگذار مرحوم آیت الله هاشمی قبل و بعد از انقلاب، گفت: در مجلس اول که افراد تراز اولی مانند مرحوم بازرگان یا شهید چمران در آن حضور داشتند، نقش مرحوم آقای هاشمی تاثیرگذار بود. حتی قبل از تشکیل مجلس هم بحث بود که چه کسی می تواند مجلس را اداره کند، جمع بندی همه دوستان انقلابی این بود که آقای هاشمی را انتخاب کنیم. این انتخاب حتی ارتباطی به مدیریت ایشان در زمان جنگ نداشت چراکه قبل از آن دوران بود و به سوابق مبارزاتی آقای هاشمی مربوط بود.
او افزود: در ۸ سالی آقای هاشمی در مجلس بود، هیچ وقت کسی به عنوان رقیب برای او وجود نداشت. در واقع بخش زیادی از تاثیرگذاری آن مجالس هم مربوط به آقای هاشمی بود. آن هم مجالس قبل از بازنگری قانون اساسی. چراکه مجالس قبل از بازنگری، به دلیل رای اعتماد به نخست وزیر و وزرا، به نوعی در اداره قوه مجریه هم نقش ویژه ای داشتند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به موضع گیری های آیت الله هاشمی در شرایط بحرانی کشور ادامه داد: به طور مثال در زمان رد صلاحیت ایشان، اگر آقای هاشمی موضع می گرفت، می توانست باعث ایجاد شکاف شود. به ...

سرخط اخبار