اسکورسیزی مستند جدید «باب دیلن» را می سازد

برترینها شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
کمپانی نتفلیکس از ساخت یک اثر مستند به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» درباره تور معروف «باب دیلن» ترانه سرای برنده نوبل در اواسط دهه ۷۰ میلادی خبر داد.

ایسنا: کمپانی نتفلیکس از ساخت یک اثر مستند به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» درباره تور معروف «باب دیلن» ترانه سرای برنده نوبل در اواسط دهه ۷۰ میلادی خبر داد.
به نقل از گاردین، این مستند شامل مصاحبه های جدیدی با «باب دیلن» ترانه سرا، نویسنده و خواننده نامدار آمریکایی است و به روح پراضطراب آمریکا در سال ۱۹۷۵ و موسیقی سرشار از لذت و شادی می پردازد که «باب دیلن» در پاییز آن سال در قالب تور «Rolling Thunder Revue» اجرا کرد.
این فیلم قرار است امسال برای نمایش آماده شود و برخی از گزارش ها حاکی از آن است که لحن غیرمستقیم تری در مقایسه با مستند «باب دیلن» ساخته «اسکورسیزی» در سال ۲۰۰۵ با عنوان «راهی به خانه نیست» دارد. مستند قبلی اسکورسیزی به موضوع به شهرت رسیدن «دیلن»، نقل مکانش به نیویورک و یک دوره کناره گیری از فعالیت پس از تصادف با موتورسیکلت در سال ۱۹۶۶ می پرداخت.
«راجر ایبرت» منتقد معروف مستند «راهی با خانه نیست» اسکورسیزی را اثری استادانه توصیف کرده بود که در آن تصاویر مستند با قدرت روایت داستانی بسط می یابد.
تور «Rolling Thunder Revue» که دستمایه سخت مستند جدید «اسکورسیزی» درباره «باب دیلن» است، شامل توری پرستاره از چندین هنرمند بود که در اکتبر ۱۹۷۵ آغاز شد و در می ۱۹۷۶ به پایان رسید. «جانی میشل»، «جون بایز»، «میک رانسون»، «بت میدلر»، «راجر مک گین»، «ایمولو هریس» و «آلن گینسبرگ» از جمله هنرمندانی بودند که در این تور موسیقی «باب دیلن» را همراهی می کردند.
این تور را یکی از ارزشمندترین تورهای موسیقی تاریخ می دانند که شامل زیباترین آثار ساخته شده توسط «باب دیلن» بود. در سال ۲۰۰۲ آلبوم رسمی این تور موسیقی نیز پس از چندین سال ...

سرخط اخبار