ماجرای کمین نظامی های اسرائیل و ترکیه برای مستندساز ایرانی/سوریه هنر بومی می خواهد نه اپرای روسی

خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۹
ولید درویش کارگردان سینمای سوریه معتقد است چیزی که نشانه حیات و زندگی در کشور است، شکوفایی هنر بومی جوانان سوری است نه اپرای روسی. درویش می گوید ایرانی ها بهترین دوستان سوریه اند و باید از فضای باز فرهنگی سوریه برای تولیدات مشترک استفاده کنند.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ولید درویش مستندساز و کارگردان سینمای سوریه است. او فعالیت گسترده ای در تولید و توزیع کلیپ های مختلف برای تبیین فتنه شام داشته است. درویش اکنون از منطقه قنیطره به پارلمان سوریه راه یافته و نماینده مجلس سوریه است. او مهمان ویژه جشنواره عمار بود و در روزهای گذشته نشست های متفاوتی با کارگردان ها و فعالان مستند بحران داشته است.
متن کامل گفت وگوی خبرگزاری تسنیم با ولید درویش در ادامه منتشر می شود.
-خوشحالیم که دعوت خبرگزاری تسنیم را پذیرفتید. خبرنگاران ما فعالیت گسترده ای در پوشش رسانه ای بحران های منطقه مخصوصا سوریه داشته اند و سعی کرده ایم تا در جنگ رسانه ای منطقه نیز جریان ساز باشیم.
من خبرگزاری تسنیم را از سال 2013 می شناسم و یک زمانی دوستان شما با ما کار می کردند. ما یک شرکت رسانه ای داریم و تعدادی از دوستان شما با ما کار می کردند و به همین دلیل این خبرگزاری را می شناسم. به نظرم شما اخبار واقعیت و حقیقت را به مردم منتقل می کنید. همیشه گفته ام که بهترین دوستان ما ایرانی ها هستند.
- خودتان را معرفی کنید و بگویید چه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در سوریه انجام داده اید؟
من کارگردان سینمای سوریه هستم و یک شرکت خصوصی تولیدی رسانه ای به نام «سوریان» دارم که همراه با شریک ایرانی ام تاسیس کرده ام. این اتفاق مربوط به قبل از زمانی است که نماینده مجلس سوریه از منطقه قنیطره بشوم. کارهای کوتاه، داستانی، تئاتر، بلند و مستند تولید کرده ام که آخرین کار من با عنوان «طریق الحیات» (مسیر زندگی) فیلم بلندی است که داستان حقیقی یک بیمارستان است که در منطقه جسر ...

سرخط اخبار