ائمه جمعه از آقا یاد بگیرند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۲
قرایی گفت: «دوسه هفته پیش مطلبی را به یکی از روزنامه ها دادیم. یکی از دوستان می گفت از بیت رهبری زنگ زدند و گفتند: «آقا این مطلب نقد دکتر محمدرضا ترکی را خوانده و گفته اند خیلی خوب است».

خبرگزاری فارس؛ گروه دیگر رسانه ها: محفل شب شعر رضوی با حضور شاعران جوان انقلابی در چهارمین دوره آموزشی اسلام ناب در شب میلاد امام رضا(ع) برگزار شد که گزارش فوق از سخنان حسین قرایی، منتقد ادبی و فعال فرهنگی، با موضوع «بررسی شخصیت ادبی و فرهنگی رهبر انقلاب» در این محفل است:
قرایی با اشاره به یکی از رباعیاتی که آقای هادی فردوسی در محضر رهبری خواند، گفت: «رباعی این بود: عهدی است که بسته ایم، برمی خیزیم / با آنکه شکسته ایم، برمی خیزیم / هروقت که نام عشق را می خوانند / هرجا که نشسته ایم، برمی خیزیم. آن سال فردوسی در فهرست شعرخوانی در محضر رهبری نبود و گویا آقا این رباعی فردوسی را قبلا خوانده و حفظ بودند. آن موقع فردوسی حدودا 19ساله بود. در آن جلسه بعد از شعرخوانی ها، آقا اشاره کردند: «آقای فردوسی هم رباعیاتی دارند که بهتر است بخوانند». من بعدا از فردوسی سوال کردم: «چطور شد رهبری این رباعی را حفظ بودند؟» او گفت: «قبلا نشریه سوره به سردبیری آقای وحید جلیلی درمی آمد. این نشریه به دست آقا رسیده بود و رباعیات من را آقا در این نشریه خوانده بود». برای من خیلی جالب بود که رهبر مملکت حتی شعرهای نشریات را هم رصد می کنند».
او خاطره ای دیگر از توجه رهبری به نشریات بازگو کرد: «دوسه هفته پیش مطلبی را به یکی از روزنامه ها دادیم. یکی از دوستان می گفت از بیت رهبری زنگ زدند و گفتند: «آقا این مطلب نقد دکتر محمدرضا ترکی را خوانده و گفته اند خیلی خوب است». «شما رهبری را مشاهده می کنید که ریزترین حرکات و سکنات فرهنگی را رصد می کند و درباره آن حرف دارد. بیشترین امید رهبری هم به جوانان است. آقای میلاد عرفان پور هم یکی از شاعران جوان همان سال هاست ...

سرخط اخبار