یکی دیگر از مقامات ارشد حزب حاکم چین به دریافت رشوه متهم شد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
یکی دیگر از مقامات ارشد حزب حاکم چین به دریافت رشوه متهم شد
یکی از اعضای سابق کمیته سیاست گذاری حزب کمونیست چین که زمانی از ستاره های نوظهور در سیاست چین بود، به دریافت رشوه متهم شد؛ اقدامی که سبب شد وی به عالی رتبه ترین مقام کنونی چین که گرفتار کمپین مبارزه با فساد رئیس جمهور این کشور شده، تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادستان عالی خلق چین امروز(سه شنبه) در وب سایت خود کیفرخواست سان ژنگ کای، رهبر سابق حزب کمونیست چین در منطقه چونگ کینگ را منتشر کرد.
در این اطلاعیه آمده است، سان به صورت غیرقانونی میزان هنگفتی پول و کالا از جانب دیگران در ازای ارائه کردن یکسری مزایا برای آنها دریافت کرده است.
رئیس کمیسیون تنظیم مقررات امنیتی سال گذشته در یک نشست مهم حزبی گفت: سان و دیگر مقامات ارشد چین که در جریان این کمپین مبارزه با فساد تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند علنا توطئه کردند تا به صورت غیرقانونی رهبری حزب را به چنگ آورند.
سان در سپتامبر سال گذشته میلادی از حزب حاکم اخراج و از سمت دولتی اش برکنار و به "نقض جدی قوانین و مقررات" متهم شد؛ عبارتی که معمولا به دریافت رشوه و انجام دیگر اختلاس ها اشاره دارد.
سان 53 ساله یکی از اعضای سابق کمیته سیاست گذاری حزب کمونیست چین بود و قرار بود در جریان یک ترفیع به عضویت کمیته دائم کنگره ملی خلق درآید؛ کمیته ای که یک نهاد قانونگذار است و درحقیقت قدرت سیاسی در چین را برعهده دارد.
اخراج وی به طرفداران شی جینپینگ، رئیس جمهو ...

[ مشاهده متن کامل یکی دیگر از مقامات ارشد حزب حاکم چین به دریافت رشوه متهم شد ایسنا ]