جاذبه های فضای مجازی ما را از داشتن سیر مطالعاتی غافل می کند

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
جاذبه های فضای مجازی ما را از داشتن سیر مطالعاتی غافل می کند
استاندار قزوین گفت: جاذبه های فضای مجازی انسان را از داشتن یک سیر مطالعاتی هدفمند غافل می کند؛ چراکه آگاهی به معنای واقعی کلمه جز از طریق کتاب صورت نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین ؛ عبدالمحمد زاهدی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پیش از ظهر امروز(شنبه) در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: مهمترین نیاز انسان حتی پیش از نیازهای فیزیکی، آگاهی است؛ چراکه بدون آگاهی قادر به تامین نیازهای مادی خود نخواهد بود.
وی افزود: در دنیای امروز و شرایطی که در هر لحظه یک تحول مهم علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی رقم می خورد، آگاهی و دانستن یک نیاز اساسی است که راه های دستیابی آن نیز به طرق مختلفی صورت می گیرد.
کتاب یک وسیله شناسنامه دار و قابل اعتماد است
استاندار قزوین تصریح کرد: هرچند مشاهدات و شنیده ها تا حدودی می تواند به افزایش آگاهی فرد کمک کند؛ اما فقط لایه سطحی از واقعیت های جامعه به انسان منتقل می شود.
وی بیان کرد: در دنیای مجازی با موجی از اطلاعات و داده ها در بخش های مختلف مواجه هستیم که بسیاری از آنها مهم هستند؛ اما این هجوم اطلاعات و داده ها سرگردانی ای برای کسی که خواهان رسیدن به سطح قابل قبولی از دانایی و آگاهی است، ایجاد می کند.
زاهدی عنوان کرد: جاذبه ...

[ مشاهده متن کامل جاذبه های فضای مجازی ما را از داشتن سیر مطالعاتی غافل می کند صبح قزوین ]