اراک| مهمترین تنگناهای نظام بانکی کشور نرخ جذب منابع و هزینه منابع است

دریافت خبر : پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۴
اراک| مهمترین تنگناهای نظام بانکی کشور نرخ جذب منابع و هزینه منابع است
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از طرح اصلاح نظام بانکداری و طرح قانون بانک مرکزی خبر داد و گفت: مهمترین تنگناهای نظام بانکی کشور نرخ جذب منابع و هزینه منابع است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، علی اکبر کریمی در نشست هم اندیشی مدیرعامل بانک تجارت با اصحاب صنعت و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر به سبب انتقال منابع بانک های استانی به مرکز بین جذب منابع و ارائه تسهیلات اعطایی فاصله زیادی وجود دارد که در این راستا نیاز است این منابع به منظور رونق و توسعه صنعت استان به صورت تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد.
وی افزود: استان مرکزی با توجه به وجود واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ، ظرفیت های مناسبی به منظور ارائه تسهیلات و سرمایه گذاری بانک ها برخوردار بوده و در این رابطه نیاز است مسئولان بانکی به این مهم نگاه ویژه داشته باشند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از جمله مهمترین تنگناهای نظام بانکی کشور نرخ جذب منابع و هزینه منابع است که این مهم سبب شده که نرخ سود تسهیلاتی که به فعالان اقتصادی پرداخت می شود، تناسب نداشته باشد.
وی ادامه داد: طرح اصلاح نظام بانکداری و طرح قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده است این رد حالی است که بررسی این طرح ها 2 هفته آینده در صح ...

[ مشاهده متن کامل اراک| مهمترین تنگناهای نظام بانکی کشور نرخ جذب منابع و هزینه منابع است خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم