برادر و پسری نداشتم عازم جبهه کنم، خودم به جبهه رفتم

بسیج نیوز یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
تقویم دوران دفاع مقدس را وقتی خوب ورق می زنیم، روزی را در آن نمی یابیم که بی تشابه به حادثه کربلا و روز عاشورا نباشد چراکه مردم سرزمین اسلامی مان در دفاع از مرز و بوم و ارزش های خود به تاسی از قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا برگ های زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی آفریدند.

اگر آن روزها دلاورمردان و جوانان برومند امام حسین(ع)، ابوالفضل(ع)، علی اکبر(ع) و قاسم(ع) را الگو قرار دادند، زنان ایران اسلامی نیز با سرمشق گرفتن از شیرزن کربلا، حضرت زینب کبری(س) در کسوت پرستاری، امدادگری و پشتیبانی نقش آفرین بودند چنانکه امروز این زنان حرف های ناگفته بسیاری از آن دوران دارند و همین موضوع در آستانه زادروز خجسته حضرت زینب(س)، بانوی صبور کربلا، بهانه ای شد تا با یکی از پرستاران دوران دفاع مقدس دیدار و گفتگویی از نزدیک داشته باشند.
زهرا حسین زاده، پرستاری که در بیش از 10 عملیات حضوری فعال داشته است و آنچه می خوانید برشی کوتاه از حضور وی در دوران دفاع مقدس است که در فرصتی اندک توانستیم از زبان این بانو بشنویم؛
در موقعیتی که دشمن به خاکمان حمله کرده بود، مدرک پرستاری برای من سعادتی شد تا توفیق خدمت به رزمنده های اسلام و مجروحان را داشته باشم چراکه همه اولاد پسر خود را به جبهه می فرستاند و من نه برادر و نه پسری داشتم که عازم جبهه کنم.
اوایل جنگ در بیمارستان شهید معیری تهران کار می کردم و عضو انجمن اسلامی هم بودم، رئیس بیمارستان از علاقه ام برای رفتن به جبهه باخبر بود و همین موضوع موجب شد که پنجم مهر به آبادان برویم چراکه قرار بود در نخستین عملیات جنوب(ثامن الائمه) آنجا باشیم.
مدیر عامل و مسئول پرستاری ما خانم توانا بود که داوطلبان را شناسایی و اعزام می کرد. ما پیش از رزمنده ها اعزام و مستقر می شدیم و پس از پیروزی رزمنده ها بر می گشتیم.
حضور من در 11عملیات کامل، توفیق بزرگی بود که به مدت هشت ماه و نیم، سه بار به آبادان و دو تا سه بار به اندیمشک و یک بار به دزفول و پنج بار به اهواز اعزام شده و در ...

سرخط اخبار