وزیر ورزش از ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر بازدید کرد

ایرنا پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸
همدان- ایرنا- «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان عصر پنجشنبه در سفر یک روزه خود به استان همدان از ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر بازدید کرد.

به گزارش ایرنا معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در حاشیه این بازدید اظهار داشت: عملیات اجرایی ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر از سال 1389 با اعتبار 40 میلیارد ریال به عنوان یکی از طرح های ملی آغاز شد.
باب الله فتحی افزود: مرحله نخست این طرح شامل اجرای سکو، چمن مصنوعی، پیست تارتان، دکل روشنایی، تابلوی اسکوربرد و نصب صندلی های ورزشگاه است که به طور کامل اجرا شده است.
وی ادامه داد: برای تکمیل مرحله نخست ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر اعتباری حدود 27 میلیارد ریال نیاز دارد که شامل نصب نرده برای سکوها با اعتبار 15 میلیارد ریال، اجرای مسیر آمبولانس با اعتبار مورد نیاز 6 میلیارد ریال، انشعابات آب و برق چهار میلیارد ریال و سر در ورودی ورزشگاه 2 میلیارد ریال است.
فرماندار ویژه ملایر گفت: مرحله دوم این ورزشگاه برای تکمیل به اعتبار نیاز دارد که در حال حاضر میزان پیشرفت فیزیکی اولیه آن 70 درصد برآورد شده است.
فتحی تکمیل محوطه و پارکینگ، فضای زیرسکوها شامل اتاق کنفرانس، VIP انتظامات، نمازخانه، تاسیسات برقی و مکانیکی، سرویس بهداشتی، رختکن، اتاق خبرنگاران، بخش اداری و مدیریت را از مهمترین بخش های مرحله دوم ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر برشمرد.
وی بیان کرد: تاکنون بیش از 170 میلیارد ریال برای احداث ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر هزینه شده است و برای تکمیل نهایی این طرح بزرگ ورزشی حدود 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که وزیر ورزش و جوانان قول مساعد برای اختصاص اعتبار و تکمیل ورزشگاه را داد.
فتحی ادامه داد: طبق درخواست نمایندگان ملایر، وزیر ورزش و جوانان قول داد برای تجهیز خانه جوانان ملایر 500 میلیون ریال، برای تجهیز خانه کشتی 700 میلیون ...