عجیب اما واقعی

دریافت خبر : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۵
در این چند روز گذشته خبرهای عجیب کم نشنیده ایم. افزایش قیمت یک شبه مسکن و خودرو تا جهش های قیمتی لحظه ای سکه و دلار. به حدی که دست و دل می لرزد برای این افزایش ها "عدد" اعلام کند چرا که با این شرایط فعلی معلوم نیست از لحظه نگارش این گزارش تا لحظه چاپ، آیا قیمت ها ثابت می ماند یا گران تر می شود اما در این مدت اظهارنظرها و عکس العمل هایی از سوی کسانی که باید شرایط را مدیریت کنند و با حرف ها و کنش هایشان جامعه را آرام کنند، شنیدیم و دیدیم که بیشتر از گرانی دلار و سکه و سراتو و ساندرو تعجب کردیم و هر آن منتظریم تا کسی مقابلمان ظاهر شود و با لبخندی دلنشین بگوید: «شما در مقابل دوربین مخفی قرار گرفته اید!»

یکم: وزیر اقتصاد: وضعیت خوب است!
اولین اظهارنظر برمی گردد به وزیر اقتصاد و دارایی. کرباسیان در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر که پرسیده بود شرایط اقتصادی کشور چطور است؟ با لبخندی اعلام کرد: «الحمدلله خوب است!» خبرنگار که ظاهرا انتظار چنین جوابی را نداشت، صدایی نازک کرد و گفت: «البته مقداری گرانی وجود دارد...» که آقای وزیر در جواب می گوید: «گرانی برای موارد غیرضروری است و ارز تغییر چندانی نکرده است.» اگر شما سردبیر این خانم خبرنگار بودید و متن این مصاحبه را جلوی میز شما می گذاشت آیا نمی پرسیدید این مصاحبه واقعی است یا نه؟ از او نمی خواستید بار دیگر ضبط صوت خود را چک کند؟ اما ماجرا واضح تر از این حرف هاست و فیلم این مصاحبه دست به دست در فضای مجازی می چرخد. عجیب است اما واقعی!
دوم: تقریبا هیچ!
اما اظهار نظر عجیب دیگر را آقای نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه سفر به شهرستان پاکدشت کرد. او گفته است «در شاخص های اقتصادی سه ماه گذشته هیچ آثار منفی دیده نمی شود...» اگر شاخص اقتصادی را طبق تعریف آکادمیک برگرفته از ضریب جینی و رشد تولید ناخالص ملی و نرخ تورم بدانیم، حداقل انتظار ...

[ مشاهده متن کامل عجیب اما واقعی روزنامه جام جم ]