14 هزار مددجوی کمیته امداد به نهضت سواد آموزی معرفی شدند

اعتماد آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴

اعتمادآنلاین| حجت الاسلام حسین احمدیان با اشاره به تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نهضت سوادآموزی و کمیته امداد، افزود: توسعه، تقویت و تعمیق فرهنگ سوادآموزی، مهارت های زندگی و ارتقای آموزش های پس از سواد در گروه هدف و کمک به توسعه عدالت آموزشی و محو بی سوادی در بین مددجویان کمیته امداد از اهداف این تفاهم نامه است.
وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود در کمیته امداد و سازمان نهضت سوادآموزی خاطرنشان کرد: بسترسازی لازم برای تحقق حداکثری توسعه سوادآموزی در میان مددجویان کمیته امداد از مسئولیت های مشترک دو نهاد است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد اضافه کرد: براساس این تفاهم نامه کمیته امداد موظف شده است نسبت به شناسایی و ثبت بی سوادان گروه هدف با تعیین اولویت افراد و همچنین معرفی واجدان صلاحیت به عنوان مدرس و آموزش دهنده اقدام کند. از سوی دیگر نهضت سوادآموزی متعهد شده است اقدامات لازم برای تهیه و تدوین محتوای آموزشی، ارائه آمار مددجویان بی سواد تحت پوشش کمیته امداد و نظارت بر روند اجرای برنامه براساس قوانین و مقررات سازمان نهضت سوادآموزی را انجام دهد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام احمدیان افزود: در شش ماهه اول امسال 14 هزار نفر از افراد تحت حمایت این نهاد به نهضت سوادآموزی معرفی شدند که مراحل سوادآموزی و ارائه مدرک به این افراد در حال انجام است.
وی همچنین از معرفی 924 آموزش یار از سوی امداد به نهضت سوادآموزی خبر داد و افزود: این آموزشیاران در کنار مدرسان سازمان نهضت سوادآموزی، به عنوان مدرس برای افراد تحت پوشش کمیته امداد عمل می کنند.
منبع: ایسنا

سرخط اخبار