تفسیر اروپایی ها از «SPV» چیست؟

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۷
کارشناس مسائل سیاسی گفت: تفسیری که اروپایی ها از «اس پی وی» دارند، نفت در برابر غذا است که ایران بتواند نفت بفروشد و در مقابل آن کالاهای اساسی را دریافت کند.

به گزارش مشرق، حسین کنعانی مقدم با اشاره به تعلل اروپایی ها در اجرای تعهدات شان نسبت به برجام اظهار داشت: تکلیف ایران در موضوع برجام مشخص است، غربی ها نمی توانند برای ما تعیین تکلیف کنند، اما وعده هایی به ایران داده بودند که تاکنون به آن ها عمل نکرده اند.
وی ادامه داد: علت اینکه ایران از برجام خارج نشده این است که قرار بود کشورهای اروپایی دروازه هایی را برای خسارت هایی که خروج آمریکا از برجام برای ایران ایجاد کرده بود، باز کنند.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: دو بازه زمانی برای این امر مشخص شد و چون اروپایی ها طبق آن زمان های مشخص شده به تعهدات خود عمل نکرده اند، باید طبق تصمیم گیری خود عمل کنیم.
کنعانی مقدم یادآور شد: تفسیری که آن ها از (اس. پی. وی) دارند، نفت در برابر غذا است که ایران بتواند نفت بفروشد و در مقابل آن کالاهای اساسی را دریافت کند؛ در صورتی که خواست ما خیلی بالاتر از این حرف هاست؛ ما تئوری نفت در برابر غذا را قبول نداریم.
وی خاطرنشان کرد: اروپایی ها باید دربحث مبادلات پولی وتجاری، دروازه ها را باز کنند، ولی تاکنون در این باره تعلل کرده اند.

سرخط اخبار