علوم زمین به کمک بخش کشاورزی می آید

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۸
مشهد - ایرنا - معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده از سوی این سازمان، پایه گذاری علوم بین رشته ای جدید آغاز شده و به زودی علوم زمین و مواد معدنی به کمک بخش کشاورزی کشور می آید.

عباس گلمحمدی چهارشنبه شب در مراسم گشایش بزرگترین رویداد استارت آپی علوم زمین در مشهد افزود: معدن و صنایع معدنی زمینه بسیار مناسب برای اشتغال و تولید ثروت است و در این میان پرداختن به علوم بین رشته ای بسیاری از مشکلات در بخشهای اقتصادی را حل می کند.
وی اظهار داشت: به عنوان مثال بسیاری از معضلات بخش کشاورزی با راهکارهای علوم زمین قابل رفع است، مسائل مربوط به آب، بافت خاک، ریزمغذی ها و نظایر آن در حوزه کشاورزی در علوم زمین و مواد معدنی مورد توجه قرار گرفته و راه حل های مفید در این بخش ذکر شده است.
وی گفت: در این راستا از چند ماه قبل، پایه گذاری شاخه های بین رشته ای زمین شناسی کشاورزی در کشور توسط سازمان زمین شناسی آغاز شده است.
گلمحمدی افزود: تولید ریزمغذی ها و کودهای معدنی بدون اینکه آسیبی به طبیعت وارد کنند، بازخورد بسیار مثبت در سلامت تغذیه مردم، بهبود وضعیت مصرف آب کشاورزی و کنترل آن دارد که در این راستا سازمان زمین شناسی قراردادی با مشاور خارجی برای انجام مطالعات لازم منعقد کرده است.
وی اظهار داشت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با قدمت 60 ساله، سنگ بنای بسیاری از علوم را د ...

[ مشاهده متن کامل علوم زمین به کمک بخش کشاورزی می آید ایرنا ]