عراقچی: آمریکا از لحاظ سیاسی منزوی شده است

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۱
عراقچی: آمریکا از لحاظ سیاسی منزوی شده است
اقتصاد ایران: مادرید - معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران گفت: آمریکا همانند یک قلدر سایر کشورها را تحت فشار قرار می دهد، اما از لحاظ سیاسی منزوی شده است.

به گزارش شنبه شب ایرنا، «سید عباس عراقچی» که به منظور دومین دور گفت وگوهای سیاسی مشورتی معاونان وزرای خارجه ایران و اسپانیا، وارد مادرید شده است در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی 'آ.ب.ث' در پاسخ به این پرسش که خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم ها چگونه بر ایران تاثیر گذاشته ا ند؟ اظهار داشت: قبل از اجرای تحریم ها و از زمان انتخاب ترامپ، یک تاثیر روانی به خاطر سردرگمی وجود داشت و برخی شرکت ها شروع به متوقف کردن فعالیت های خود در ایران کردند.
وی افزود: پس از آن، شرکت هایی که رابطه با آمریکا ندارند، همچنان در حال همکاری با تهران هستند. حدود سه هزار شرکت کوچک، متوسط و بزرگ با ایران کار می کنند. چیزی که آنها می خواهند یک کانال مالی برای معاملات است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: احتمال کاهش فروش نفت خام ایران وجود دارد، اما نه در سطحی که آمریکا فکر آن را می کند.
وی تاکید کرد: تحریم ها شاید هزینه های سنگینی داشته باشد اما سیاست های ایران را تغییر نخواهند داد. دولت قبلی آمریکا تحریم های شدیدتری علیه ایران اعمال کرده بود، اما در پایان مجبور شد بر سر میز بنشیند. ...

[ مشاهده متن کامل عراقچی: آمریکا از لحاظ سیاسی منزوی شده است اکو نیوز ]

آخرین اخبار اکو نیوز