احتمال مرگ «منصور هادی» و ترافیک دیدارهای محرمانه در ریاض و ابوظبی

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
احتمال مرگ «منصور هادی» و ترافیک دیدارهای محرمانه در ریاض و ابوظبی
دیدارهای فشرده و محرمانه متعدد میان رهبران حزب الاصلاح یمن و شورای انتقالی جنوب در ریاض و ابوظبی، می تواند بیانگر تقلای ائتلاف متجاوز به یمن برای یافتن جانشینی برای «عبدربه منصور هادی» است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع آگاه سیاسی از دیدار محرمانه «علی محسن الاحمر» با شماری از رهبران گروه موسوم به «شورای انتقالی جنوب» در ریاض خبر دادند.
به نوشته پایگاه خبری یمن « YPA » (وکاله الصحافه الیمنی)، یک منبع آگاه اعلام کرد که رژیم سعودی مقدمات را برای انجام این دیدار محرمانه میان علی محسن الاحمر از فرماندهان نظامی حزب (اخوانی) الاصلاح و «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی جنوب یمن فراهم کرده است و از آنها خواسته تا برای مرحله پس از «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن، همسو فعالیت کنند.
این دیدار محرمانه همزمان با دیدارهای رهبران برجسته حزب الاصلاح از جمله «عبدالوهاب الانسی» با مقامات اماراتی در ابوظبی از جمله «محمد بن زائد» ولی عهد صورت می گیرد.
ناظران سیاسی تاکید دارند که این دیدارها در چارچوب مبادله و تقسیم نقش ها از سوی عربستان و امارات برای طرف های سیاسی و دست نشانده های خود در یمن صورت می گیرد و صحت خبر مرگ رئیس جمهور مستعفی یمن را تقویت می کند زیرا این دیدار میان طرف های فعال در جنگ یمن به طور محرمانه در جریان است. 
این در حالی است که طی چند روز ...

[ مشاهده متن کامل احتمال مرگ «منصور هادی» و ترافیک دیدارهای محرمانه در ریاض و ابوظبی فارس نیوز ]