اختتامیه جشنواره «دوربین.نت» با بزرگداشت «بهرام محمدی فر» برگزار شد

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
سیزدهمین جشنواره عکس خبری مطبوعاتی «دوربین.نت» با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا ، آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره عکس خبری مطبوعاتی «دوربین.نت» همراه با بزرگداشت «بهرام محمدیفر» عکاس پیشکسوت کشور، عصر دیروز در فرهنگسرای شفق تهران برگزار شد.
در این مراسم که با حضور ساسان مویدی، فرهاد سلیمانی، رضا مرادی، علی فریدونی، محمود عبدالحسینی، عابدی، محمد حسین حیدری، محمد صیاد، هاشمی و دیگر پیشکسوتان عکاسی همراه بود، از «بهرام محمدی فر» عکاس پیشکسوت و باسابقه جنگ به پاس سال ها فعالیت هنری تقدیر شد.
در حاشیه این مراسم، «سهراب هادی»گرافیست برجسته کشور در مورد بهرام محمدی فر گفت: محمدی فر را از سال 1358 می شناسم. روزنامه جمهوری اسلامی ایران در سال های 58 یک ستون کوچک در پایین صفحه سوم داشت که نام آن «یک عکس یک حرف» بود و اکثرا عکس های بهرام محمدی فر را چاپ می کرد. یک روز از بهرام پرسیدم چه طور اینقدر خوب عکس می گیری؟ گفت لحظه ای که عقل و قلبم بر هم منطبق می شود و انتزاج این دو در ذهنم شکل می گیرد، دکمه شاتر را می زنم. بهرام محمدی فر همواره در بطن جنگ، زندگی و امید به آینده را کار کرد. او خادم خانواده خصوصا مادرش است و سال های زیادی زحمت کشیده است که این به خاطر صداقت درونش است.
در ادامه این مراسم، «علی آقاربیع» به نمایندگی از داوران بخش عکس، بیانیه هیئت داوران جشنواره را قرائت کرد و گفت: امسال حدودا سیصد و هشتاد عکاس با بیش از سه هزار عکس در هشت بخش جشنواره دوربین.نت شرکت کردند.
در این مراسم همچنین لوح ویژه جشنواره به مرتضی فرج آبادی دبیر عکس ایسنا به پاس پانزده سال زحمت و تلاش برای آموزش دانشجویان جوان تعلق گرفت و از دو فیلم «شرح یک عکس» ساخته ساتیار امامی و «میرزا ...

سرخط اخبار