تاریخ چهل ساله ایران مملو از بدعهدی های آمریکا است

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
تاریخ چهل ساله ایران مملو از بدعهدی های آمریکا است
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: کسانی که موضوع مذاکره را در شرایط فعلی کشور مطرح می کنند یا تحلیل درستی از اوضاع بین الملل و استراتژی آمریکا ندارند، یا خود را به جهالت زده اند و یا اینکه خائن هستند و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

به گزارش همنوا به نقل از فارس محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بدعهد بودن آمریکا و عدم امکان مذاکره با این کشور اظهارداشت: آمریکا در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب همواره بدعهدی های زیادی را نسبت به ما داشته و مردم ما در طول این مدت بارها آمریکا را آزموده اند.
وی افزود: در اواخر رژیم سابق آمریکایی ها عنوان کردند که ما شاه را از ایران بردیم و می خواهیم در ایران دموکراسی حاکم شود اما به صورت مخفیانه یک کودتا را توسط ژنرال هایزر پایه ریزی و آن را اجرایی کردند و می خواستند از این طریق نگذارند انقلاب به پیروزی برسد و این اولین عکس العمل آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی و بحث دموکراسی در ایران بود که کارتر در آن زمان آن را مطرح می کرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب نیز در عین حال که دم از مذاکره می زدند اما ما شاهد موضوع دخالت نظامی و البته زمین گیر شدن آنها در طبس بودیم و بحث کودتای نوژه را پس از آن طراحی کردند.
سعیدی خاطرنشان کرد: پس از تسخیر لانه جاسوسی و دستگیری جاسوسان آمریکایی در ایران، آمریکا متعهد شد در قبال آزادی ...

[ مشاهده متن کامل تاریخ چهل ساله ایران مملو از بدعهدی های آمریکا است هم نوا ]