مشقات مشترکان در ساعات شبانه اینترنت همراه

دریافت خبر : جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۴:۳۴
مشقات مشترکان در ساعات شبانه اینترنت همراه
اقتصاد ایران: اینترنت همراه ارایه شده توسط اپراتورهای موبایل شامل حجم روزانه و شبانه می شود. یکی از علل ارایه نوع شبانه این بسته ها که بعضا با اعتراضاتی هم مواجه است، کم تر مصرف شدن اینترنت در این ساعت از شبانه روز و تعداد کم کاربرانی است که خواهان این نوع بسته ها هستند.

به گزارش ایسنا، یکی از رسم هایی که در سال های اخیر از سوی اپراتورها به راه افتاد، ارائه بسته های تشویقی صوت، دیتا و امتیازهای دیگر برای ساعاتی از شب است که به آن ساعات کم مصرف اطلاق می شود. اگرچه ممکن است ارائه اینترنت در این ساعات، اعتراض برخی کاربران را سبب شود، اما ساعات کم مصرف توسط رگولاتوری تعیین می شود.
ساعات کم مصرفی که در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات آمده، از ساعت ۲۴ تا ۶ برای صوت و ۲ تا ۸ برای دیتاست. همچنین در صورتی که اپراتور در طرح تشویقی مایل باشد خدمات را هم در ساعات کم مصرف و هم در ساعات عادی ارائه دهد، باید خدمات قابل ارائه در ساعات عادی و ساعات کم مصرف را به صورت تفکیک شده اعلام کند.
البته طرح های شبانه اپراتورها و استفاده از اینترنت و صوت در ساعات کم مصرف منتقدانی هم دارد. برخی ممکن است اظهار کنند عملا در این ساعات مصرفی ندارند؛ اما باید توجه داشت علت قرار دادن بسته ها و شرایطی خاص در این ساعت از شبانه روز، همین کم مصرف بودن آن است.
اگرچه با توجه به سهولت دسترسی، استقبال مردم از اینترنت همراه نسبت به سایر شیوه ها بیشتر بوده اما این شیوه دسترسی در موارد ...

[ مشاهده متن کامل مشقات مشترکان در ساعات شبانه اینترنت همراه اکو نیوز ]