حذف برخی معافیت های غیرضرور مالیاتی در سال آینده

اکو نیوز یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
اقتصاد ایران: سخنگوی ستاد بودجه ۹۸ گفت: در راستای افزایش درآمدهای مالیاتی در سال آینده، جلوگیری از فرار مالیاتی و حذف برخی از معافیت های غیرضرور مالیاتی پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، مژگان خانلو ضمن اظهار امیدواری برای ایجاد فرصت مناسبی فراهم جهت تشریح لایحه بودجه برای ائمه محترم جمعه سراسر کشور تاکید کرد: با اشراف بر مفاد لایحه بودجه و شرایط حاکم بر اقتصاد ملی و مناسبات بین المللی می توان زمینه سازی شایسته برای انتقال دقیق و امیدآفرین اخبار به مردم داشت بر این اساس ذکر نکات زیر درخصوص ویژگی های پیش بینی شده در لایحه ۱۳۹۸ ضروری است:
۱- پیش بینی صادرات ۱.۵ میلیون شبکه در روز با ملاحظات حفظ روحیه امید آفرینی در جامعه و مایوس نمودن دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران از آثار تحریم ها بر اقتصاد ایران، در مقایسه با پیش بینی ۲.۵ میلیون بشکه در روز برای لایحه بودجه سال ۱۳۹۷.
۲- پیش بینی متوسط قیمت فروش نفت هر بشکه ۵۴ دلار با در نظر گرفتن تمامی هزینه های مبادله در مقایسه با پیش بینی های صورت گرفته در کشورهای نفتی منطقه نظیر پیش بینی ۸۰ دلار در بودجه کشور عربستان. 
۳- اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به تامین کالاهای اساسی و نهاده های کشاورزی و دارو و تجهیزات پزشکی با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای حمایت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی. 
۴- عدم کاهش بودجه اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای و پیش بینی ۶۲ هزار میلیارد تومانی برای این بخش علیرغم محدودیت های منابع درآمدی به دلیل آثار اقتصادی قابل توجه در اجراء تکمیل پروژه های عمرانی دولت. 
۵- پیش بینی اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از ۱۶۷ طرح عمرانی قابل خاتمه در سال ۱۳۹۸ در بخش های مختلف اقتصادی از جمله آب، محیط زیست، حمل و نقل، آب و فاضلاب، بهداشت.
۶- پیش بینی ساز وکارهای استفاده اهرمی از منابع عمومی دولت در بخش تکمیل ...

سرخط اخبار