هنرمندان به بحران آب توجه کنند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸

برزویه تاکید کرد : آب در فرهنگ ما مصداق های بسیاری دارد که این موارد نیز باید توسط عکاسان نگاه جدی به آن شود .
به گزارش خبرگزاری موج، بابک برزویه گفت : اگر در مورد آب فراخوانی را منتشر می کنیم تنها اهداف ظاهری این موضوع و این که کمبود و بحران بی آبی کشور ما را در برگرفته است تنها منظور ما نیست بلکه آب در فرهنگ ما مصداق های بسیاری دارد که این موارد نیز باید توسط عکاسان نگاه جدی به آن شود . به عنوان مثال وقتی شخصی از خانواده به سفر می رود پشت سر او آب می ریزند تا دوباره آن فرد به سلامت برگردد. نمونه های این گونه توجه به آب و مصرف آن در فرهنگ ما زیاد است که عکاسان با کمی تفکر و ریز بینی نسبت به آن می توانند سوژه های بسیاری را از آن استخراج کنند.
این عکاس مستند اجتماعی با اشاره به برگزاری این جشنواره در 9 استان کشور همزمان با نمایشگاه تهران گفت: به احتمال بسیار زیاد آثار برتر جشنواره در موزۀ هنرهای فلسطین به نمایش در آید. به علاوه اینکه به همت شرکت و آب و فاضلاب، آثار را در استان های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، خوزستان، خراسان رضوی، گیلان و آذربایجان شرقی هم به نمایش در می آوریم. برنامه دیگری برای اکران آثار برتر در ایام اجلاس یونسکو در پاریس تدارک شده است که این برنامه نیز به همت یونسکو انجام می شود.
این مدرس عکاسی تداوم نداشتن جشنواره ها در ایران و تک دوره ای بودن آن ها را آفت بزرگی برای جامعه هنری دانست و اظهار داشت: این گونه جشنواره ها که تعداد آن ها در کشور ما کم نیستند تنها برای ارائه بیلان کاری و کسب منفعت شخصی راه اندازی می شوند و در عمل هیچ نمایشگاه یا کتابی را از آن ها نمی بینیم اما در ...

[ مشاهده متن کامل هنرمندان به بحران آب توجه کنند موج ]