تاکید مسکو بر حق ایران برای پیش برد برنامه های موشکی خود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
تاکید مسکو بر حق ایران برای پیش برد برنامه های موشکی خود
رئیس بخش کنترل و عدم توسعه تسلیحات در وزارت امور خارجه روسیه، اظهار کرد که قطعنامه های شورای امنیت مانعی برای فعالیت های موشکی ایران ایجاد نمی کند.

به گزارش ایسنا ولادیمیر ارماکوف ، رئیس بخش کنترل و عدم توسعه تسلیحات در وزارت امور خارجه روسیه در گفت وگو با اسپوتنیک اظهار کرد که با توجه به اینکه ایران می تواند به طور مستقل تجهیزات موشکی خود را آزمایش کند و توسعه دهد، روسیه هیچ فناوری موشکی در اختیار ایران نمی گذارد.
وی در ادامه گفت: شورای امنیت تا سال ۲۰۲۳ محدودیت هایی برای تحویل تجهیزات موشکی به ایران قائل شده است. روسیه نیز تحت کنترل این قطعنامه است اما اسناد شورای امنیت سازمان ملل ایران را از توسعه، تولید، آزمایش و پرتاب فضاپیما یا موشک های بالستیک به طور مستقل، باز نمی دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر امور خارجه روسیه پیش از این موضع مسکو در برابر فعالیت موشکی ایران را تشریح کرده و گفته بود که مسکو باور دارد که ارتقای برنامه موشکی ایران، حق مسلم تهران است و تمامی مشکلات ایجاد شده حول این موضوع، باید بدون اعمال هیچ گونه فشاری، خصوصاً از نوع نظامی اش، و بر سر میز مذاکره حل شود.
همچنین بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به آخرین ادعاها مقامات آمریکایی علیه فعالیت موشکی ...

[ مشاهده متن کامل تاکید مسکو بر حق ایران برای پیش برد برنامه های موشکی خود ایسنا ]