جشنواره تئاتر استانی بوشهر گشایش یافت

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۴۴
جشنواره تئاتر استانی بوشهر گشایش یافت
اقتصاد ایران: بوشهر- ایرنا- سی امین جشنواره تئاتر استانی بوشهر شامگاه جمعه در آیینی با حضور دوستداران فرهنگ و هنر در بوشهر گشایش یافت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر گفت: در این جشنواره که تا 30 آبان ماه جاری 14 نمایش به مدت 6 روز در پلاتو های استادان امیری و صغیری در مجتمع فرهنگی 9 دی بوشهر به روی صحنه می رود.
جهانشیر یاراحمدی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این جشنواره نمایش های 'دالتون ها' از ابوذر یزدان پناهی، 'همیشه باید طرف مرده رو گرفت' کار محسن حلوایی، 'طهرون' از حسن رضایی، 'کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین' اثر جواد صداقت و الهام ابنی و 'بازگشت تارزان' کار رامتین بالف از بوشهر شرکت دارند.
وی اضافه کرد: 'عروس خون' کار فضل الله عمرانی و 'کمدی استشمامات' اثر عبدالرسول محمودی از دیر، 'به چرک می نشیند' از علی حجی و 'افسانه های نیمه افلیج' کار علیرضا رحیم زاده از گناوه، 'بیطال' اثر کوشیار یزدانی از آبپخش، 'مبارزه زن ماهیگیر' کار مجتبی حیدری از برازجان، نمایش 'تور' اثر سید مهدی محمدی از دیلم،'تعزیه ای در باب خودکشی: کار ابوذر مختارزاده از کنگان و 'نپتا' کار حسین اسدی از خارگ دیگر نمایش هایی هستند که در این جشنواره به اجرا در می آید.
یاراحمدی یادآور شد: نشست نقد و بررسی نمایش های اجراشده در ساعت ٢٠:٣ ...

[ مشاهده متن کامل جشنواره تئاتر استانی بوشهر گشایش یافت اکو نیوز ]