سرقت اطلاعات بانکی با فیشینگ های اینستاگرامی

طلا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
برخی از لینک هایی که در اینستاگرام توسط اینفلوئنسرها معرفی می شود، صفحات فیشینگی هستند که می توانند اطلاعات بانکی را سرقت و حساب تان را خالی کنند.

تبلیغات محصولات و خدمات، این روزها شکل جدیدی به خود گرفته است. اگر پیش از این، رسانه هایی مانند تلویزیون و بیلبوردهای خیابانی موثرترین روش برای تبلیغات بودند، امروزه با گسترش پیام رسان ها، روش های قدیمی جای خود را به روش های نوین داده اند. بدین ترتیب برخی به ارسال پیامک های تبلیغاتی اقدام می کنند، برخی تماس های تبلیغاتی را جایگزین کرده اند و برخی از شبکه های اجتماعی پرمخاطب برای تبلیغات استفاده می کنند.
یکی دیگر از روش های تبلیغات، استفاده از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است. اینفلوئنسرها کاربرانی هستند که فالوئرهای زیادی دارند و همین مخاطبان زیاد، موجب می شود کسب وکارها تمایل زیادی به استفاده از تریبون های شبکه های اجتماعی برای تبلیغ محصول خود داشته باشند. این تبلیغات معمولا با جملاتی مثل «بسیاری از من پرسیده اند این لباست را از کجا خریدی؟» آغاز شده و با «لینک زیر را باز کنید تا به صفحه ای که ازش خرید کردم، منتقل شوید» تمام می شوند.
اما به نظر می رسد برخی لینک هایی که در اینستاگرام وجود دارند، صفحات فیشینگی هستند و بدین ترتیب به جای اینکه شما به وب سایتی مطمئن منتقل شوید، آدرس های نامعتبری هستند که اطلاعات بانکی شما را سرقت کرده و در مدت زمان کوتاهی قارد خواهند بود با در دست داشتن اطلاعات شما، حسابتان را خالی کنند.
مجرمان فضای مجازی با استفاده از لوگوها و تیترهای رسمی از بانک ها و مؤسسات مالی معتبر درصدد به دست آوردن اطلاعات بانکی افراد از طرف خود کاربران هستند که در این صورت به راحتی می توانند به حساب بانکی افراد دسترسی پیدا کنند. در کلاهبرداری به روش فیشینگ، کلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار