شرکت های دانش بنیان گردشگری حمایت می شوند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰:۲۶
رئیس پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی گفت: بخشی از فعالیت پارک علم و فناوری به شرکت های دانش بنیان صنعت گردشگری اختصاص دارد که شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه گردشگری از طریق پارک حمایت می شوند.

محمدحسین ایمانی خوش خو رئیس پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه صنعت گردشگری ایران رو به رشد است ولی هنوز فاصله زیادی دارد تا در جایگاه اصلی خود قرار گیرد، گفت: ما اگر از منابع گردشگری بی بهره بودیم امیدی برای دستیابی به جایگاه اصلی خود نداشتیم، اما خوشبختانه کشور ما ظرفیت های گردشگری بالایی دارد و حقیقتاً ما جزو ۱۰ کشور اول منابع گردشگری در دنیا هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به لزوم مدیریت ظرفیت های گردشگری اظهار داشت: اگر این اقدام عملی شود، می توان رتبه کشور را در جذب گردشگر بالا برد و کسب درآمد کرد.
ایمانی خوش خو خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری ایران به شکل صحیح و تخصصی مدیریت نمی شود و باید افسوس خورد که با این حجم از گردشگری، ایران در رتبه های آخر جدول جهانی قرار دارد؛ برای رفع این مشکل باید به گونه های مختلف گردشگری توجه ویژه شود به طور مثال گردشگری مذهبی یکی از مقاصد عمده دنیا است که باید توجه مان را به این بخش افزایش داده و فقط به تعداد زائران کشورهای همسایه اکتفا نکنیم.
ایمانی خوش خو ادامه داد: بسیاری از ادیان دیگر در ایران جاذبه های گردشگری فراوان دارند و اگر بتوان توجه حتی درصد کمی از ۳۰۰ میلیون شیعه جهان را جذب مناطق گردشگری مذهبی کرد، رتبه ایران به میزان قابل توجهی در این صنعت تغییر می کند.
رئیس پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه این موضوع درباره گردشگری پزشکی و فرهنگی نیز صدق می کند، افزود ...