مسئولان پاسخ دهند: "مدرسه فرزندت کجاست"

دریافت خبر : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
مسئولان پاسخ دهند: "مدرسه فرزندت کجاست"
اقتصاد ایران: یک استاد دانشگاه با بیان اینکه مسئولان به کمپین "مدرسه فرزندت کجاست؟" بپیوندند، گفت: مسئولان همه قوا و دستگاه ها اعلام کنند فرزندان و نوه هایشان در کدام مدارس درس می خوانند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، علی اصغر جویباری در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالش های عدالت آموزشی در پاسخ به اینکه عدالت آموزشی یعنی چه؟ گفت: این موضوع در اسناد بالادستی به طور بسیط مورد توجه قرار گرفته است. معتقدم وضعیت نظام آموزش و پرورش ما به لحاظ عدالت آموزشی بسیار نگران کننده است و باید بسیار کار شود.
وی افزود: هر جا خواستند مدارس شاهد راه بیندازند یا مدارس سمپاد را تقویت و مدارس غیردولتی را گسترش دهند بحث عدالت آموزشی را مطرح کردند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه نقطه مقابل عدالت آموزشی، محرومیت و تبعیض آموزشی است، گفت: در کشور ما آموزش و پرورش یک مسئله ملی نیست و یک جایگاه سازمانی است. آموزش و پرورش باید دغدغه اصلی مردم و اداره کنندگان کشور باشد زیرا زیرساخت های توسعه را فراهم می کند در حالی که اینگونه نیست.
جویباری ادامه داد: آموزش و پرورش دستگاه درجه دوم است و شغل معلمی شغل درجه دو است. جایگاه معنوی معلمان بالا اما جایگاه شغلیشان در کلان بسیار پایین است. در عمل اتفاق موثری در این سال ها برای این گروه رخ نداده است.
وی با اشاره به اینکه اگر مناسبات ...

[ مشاهده متن کامل مسئولان پاسخ دهند: "مدرسه فرزندت کجاست" اکو نیوز ]