به این چند دلیل هر روز سیر بخورید

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۰
اگر نگران هستید دچار بیماری قلبی، حمله قلبی و یا سکته مغزی شوید سیر بخورید. سیر، فشار خون را پایین می آورد و به اندازه داروهای تجویزی در این کار مؤثر است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان، مصریان، رومی ها و یونانیان باستان، به کارگران، ورزشکاران المپیک و سربازان و ماهیگیران سیر می دادند چون عقیده داشتند، سیر باعث تقویت عملکرد (مخصوصاً برای مردان) و توانشان می شود.
علم جدید این موضوع را بررسی کرده و معلوم شده سیر، عملکرد ورزشی را افزایش می دهد.
بزرگ ترین اثر مثبت سیر در بیماران قلبی مشاهده شد. در یک مطالعه مشخص شد که مصرف یک دوره شش هفته ای عصاره سیر، ریسک بیماری قلبی را کاهش داده و توان ورزشی را بالا برده بود.
سیر به نفع شما می جنگد
علم نشان داده که ویروس ها، باکتری ها و انگل ها، سیر را دوست ندارند! سیر می تواند کمکتان کند با سرماخوردگی بجنگید و به میزان 63 درصد از احتمال ابتلای شما به این بیماری کم می کند.
همچنین سیر، طول مدت یک سرماخوردگی را از 7 روز به یک روز و نیم کاهش می دهد. عملکرد دقیق سیر هنوز کاملاً مشخص نیست اما این را خوب می دانیم که سیر سرشار از مواد مغذی است که سیستم ایمنی را تقویت می کنند.
ویروس ها، باکتری ها و انگل ها، سیر را دوست ندارند! سیر می تواند کمکتان کند با سرماخوردگی بجنگید و به میزان 63 درصد از احتمال ابتلای شما به این بیماری کم می کند.
سیر فلزات سنگین را از بدنتان دفع می کند
فلزات سنگین مانند سرب و جیوه می توانند به اندام ها و مغز آسیب زده و حتی باعث مرگ شوند. اگر در محل کارتان فلزات سنگین وجود دارد یا در خانه ای قدیمی زندگی می کنید، حتماً سیر را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.
سیر چربی سوز است
شاید ومپایرها به دنبال کلسترول بودند، نه خون! سیر بر چربی های خون اثر می گذارد. اگر مشکل کلسترول دارید، سیر بخورید.
مصرف منظم مکمل سیر ...

سرخط اخبار