درصد بالایی از فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند/ تاسیس رشته های دانشگاهی بر اساس آمایش سرزمینی باشد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴
درصد بالایی از فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند/ تاسیس رشته های دانشگاهی بر اساس آمایش سرزمینی باشد
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه درصد اندکی از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای بیکار می مانند بهبود اشتغال زایی را مستلزم تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت دانست.

سید حمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه درصد بالایی از فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای، پزشکی و پیراپزشکی وارد بازار کار می شوند، گفت: این رشته ها نسبت به سایر رشته ها از بازار کار مناسبی برخوردار هستند.
درصد اندکی از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای بیکار می مانند
اغلب دانشجوهای فنی از هنرستان ها جذب شدند و علاقمند به بازار کار هستند و مهمتر از این علاقه به کارهای پشت میزنشینی ندارند
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه درصد اندکی از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای بیکار می مانند، افزود: اغلب دانشجوهای فنی از هنرستان ها جذب شدند و برخی از آنها نیز مشغول به کار بوده و علاقمند به بازار کار هستند و مهمتر از این علاقه به کارهای پشت میزنشینی ندارند.
میرزاده با تاکید بر اینکه در دانشگاه فنی آموزش هایی به دانشجویان برای اشتغال آینده آنها ارائه می شود، ادامه داد: دانشجویان فنی با کار آمیخته شده اند و دروس آنها در دوره هنرستان نیز عملی بوده بنابراین در حال حاضر تعداد فارغ التحصیل فنی بیکار بسیار اندک است.
...

[ مشاهده متن کامل درصد بالایی از فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند/ تاسیس رشته های دانشگاهی بر اساس آمایش سرزمینی باشد خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس