سالن های سینمایی ایران توسط چینی ها نوسازی می شوند

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۵
سالن های سینمایی ایران توسط چینی ها نوسازی می شوند
رئیس موسسه فیلم چین در دیدار با دبیر شورای عالی بین الملل سینمای ایران و معاون بین الملل بنیاد فارابی درباره تسهیل فیلمسازی بخش خصوصی در دو کشور به توافق رسیدند

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از بنیاد سینمایی فارابی ، نشست مشترک مؤسسه فیلم چین (China Film Group Corporation) با معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد برگزار شد.
در این نشست کی شی رئیس مؤسسه فیلم چین با معرفی مؤسسه و پیشینه آن پیشنهاداتی را درباره همکاری های متقابل ارائه کرد.
وی با ترسیم وضعیت رو به رشد در سال های اخیر و با برشمردن ویژگی های بارز سینمای ایران ابراز علاقه کرد سینمای ایران و چین اقدام به تبادل و انتقال تجربیات برای تولید مشترک داشته باشند.
رائد فریدزاده معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی نیز با برشمردن سابقه دیرین همکاری های فرهنگی دو کشور بر علاقه و جدی بودن سینمای ایران در همکاری گسترده در حوزه صنعت تصویر با کشور چین تأکید کرد.
در این ملاقات طرفین درباره به ثمر رساندن تفاهم نامه مشترک بین نهادهای سینمایی دو کشور برای تسهیل فعالیت بخش خصوصی در زمینه تولید مشترک فیلم های سینمایی و مستند، به ویژه آثار مرتبط با کودکان و نوجوانان، امکان سنجی درباره تجهیز و نوسازی سالن های سینمایی ایران با توجه به قابلیت این مؤسسه، بررسی راه اندازی خدمات ...

[ مشاهده متن کامل سالن های سینمایی ایران توسط چینی ها نوسازی می شوند خبرگزاری آنا ]