گنجینه ای که کره شمالی بیش از همیشه به آن نیاز دارد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵
گنجینه ای که کره شمالی بیش از همیشه به آن نیاز دارد
انتشار گزارشی مبنی بر فعالیت چندین پایگاه موشکی در کره شمالی نظرات مختلفی را درباره آینده مذاکرات هسته ای این کشور با آمریکا به همراه داشته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کارشناسان معتقدند باوجود بروز نشانه هایی مبنی بر مذاکره بین کره شمالی و آمریکا هنوز پیونگ یانگ زرادخانه هسته ای خود را به عنوان ابزاری کلیدی برای تضمین امنیت ملی و امتیازگیری از رقبای بین المللی خود است.
حتی بعد از تشدید تحریم های آمریکا نیز کره شمالی حاضر به عقب نشینی از توسعه موشکهای بالستیک و هسته ای خود نشده و طبق گزارش یک اندیشکده که روز دوشنبه منتشر شد دستکم 13 تا 20 پایگاه موشکی این کشور همچنان فعال است.
به گفته مون هونگ سیک، محقق موسسه راهبرد امنیت ملی در سئول، کره شمالی احتمالا با توسعه زرادخانه خود به دنبال مجبور کردن آمریکا برای تجدیدنظر در خلع سلاح کامل کره شمالی است.
به گفته کارشناسان اظهارات رهبر کره شمالی حاکی از آن است که پیونگ یانگ به تولید و توسعه برنامه هسته ای خود حتی در زمان مذاکره با واشنگتن بر سر خلع سلاح نیز ادامه می دهد.
کره شمالی هرچند از یک سال گذشته میلادی اقدام به آزمایش بمب هسته ای یا موشک بالستیک نکرده و حتی یک سایت هسته ای اصلی خود را برچیده است اما درعین حال هشدار داده که درصورت ادامه فشار ...

[ مشاهده متن کامل گنجینه ای که کره شمالی بیش از همیشه به آن نیاز دارد خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم