«کوتینیو» و مشکلات غیرمنتظره ای که از راه رسیدند

آی اسپورت شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴

آی اسپورت- تنها چیزی کمتر از یک سال از پیوستن فلیپه کوتینیو به تیم فوتبال بارسلونا گذشته است، اما مشکلات برای او خیلی زود از راه رسیدند. او از لیورپول و در ازای ۱۲۰ میلیون یورو به اضافه ۴۰ میلیون یورو با شرایطی خاص به بارسلونا پیوسته است. بارسا که نیمار را از دست داده بود و می دانست باید به زودی اینیستا را هم از دست بدهد برای خرید او اقدام کرد و قرار شد او جایگزینی برای ژاوی و اینیستا شود. دمبله هم به جای نیمار آمد. این ایده روی کاغذ عالی بود، اما عمر طولانی ای نداشت.
این بازیکن برزیلی در زمین بازی و بیرون از آن دیسیپلین خوبی از خود نشان نداد و حتی با آمدن آرتور ملو و آرتورو ویدال جایگاه اصلی اش را هم از دست داد.
او همچنین از فرم اصلی اش به دور بود و داشت جایگاهش در ترکیب اصلی را از دست می داد که در بازی مقابل اینتر مصدوم هم شد. حالا او در ۴ بازی آخرش در لالیگا تعویضی بوده و این موضوع او را ناامید کرده است. چیزی که برای او گران تمام شده این است که دیده دمبله توانسته در دورانی که او مصدوم بوده و باید روی نیمکت ذخیره ها می نشسته به دوران اوج بازگردد.
در بازی با لوانته اما یکی از بدترین عملکردهای این بازیکن برزیلی را دیدیم. او کند و قابل پیش بینی بود. در حملات هم نتوانست انتظارات را برآورده کند.
بوسکتس بعد از بازی گفت او اعتماد به نفس لازم را پیدا نکرده، اما در واقعیت این طور نیست و باید قبول کرد او هنوز نتوانسته جایگاهش را در تیم پیدا کند. والورده اما معتقد است او برای به دست آوردن دوباره جایگاهش در تیم باید بجنگد و حالا همه چیز به خود این بازیکن بستگی دارد.

سرخط اخبار