معرفی نامزدهای «پایتخت کتاب ایران»

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
معرفی نامزدهای «پایتخت کتاب ایران»
بیست شهر راه یافته به مرحله نهایی انتخاب پنجمین «پایتخت کتاب ایران» معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، در پنجمین دوره این برنامه ۱۷۲ شهر از تمامی استان های کشور موفق به ارسال آثار خود به دبیرخانه مرکزی این جشنواره شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است. در این دوره از برگزاری این برنامه، به غیر از افزایش کمی آثار ارسالی به دبیرخانه، در حوزه محتوایی و مستندسازی نیز شهرهای شرکت کننده رشد قابل توجهی داشته اند. داوری این دوره در سه مرحله صورت گرفت و ۳۵ شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. همچنین هیئت داوران در تاریخ چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۷، ۲۰ شهر را به عنوان شهرهای راه یافته به مرحله نهایی این دوره از برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران انتخاب کردند.
۲۰ شهر راه یافته به مرحله نهایی به این شرح هستند: مهاباد و ارومیه از استان آذربایجان غربی، شهرری از استان تهران، خورموج و برازجان از استان بوشهر، دزفول و رامهرمز از استان خوزستان، سبزوار از استان خراسان رضوی، خرم آباد از استان لرستان، خاش از استان سیستان و بلوچستان، رفسنجان، بم، سیرجان از استان کرمان، اسلام آباد غرب از استان کرمانشاه، شیراز و اوز و صدرا از استان فارس، بابل از استان مازندران، ابرکوه و یزد از استان یزد.
فراخوان پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در ابتدای شهریورماه ۱۳۹۷ از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ایران اعلام و در ادامه در دو مرحله تمدید شد. در برگزاری پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران این سازمان ها و نهادها همکاری و مشارکت دارند: کمیسیون ملی یونسکو، سازمان شهرداری ها و ...

[ مشاهده متن کامل معرفی نامزدهای «پایتخت کتاب ایران» ایسنا ]