ده ها جنایت جنگی ائتلاف سعودی در یمن ثبت شده است/۲۴ جنایت با بمب های آمریکایی

دریافت خبر : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۳۰
یک محقق دیده بان حقوق بشر از ثبت حدود ۹۰ حمله غیرقانونی ائتلاف سعودی در یمن که اکثر آنها مصداق جنایت جنگی هستند خبر داد و گفت نزدیک به ۲۴ مورد از این حملات با بمب های آمریکایی انجام شده اند.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، پژوهشگر مسائل یمن و امارات در سازمان دیده بان حقوق بشر در مصاحبه ای روز جمعه گفته این سازمان توانسته است۹۰ مورد از حملات غیرقانونی ائتلاف تحت رهبری رژیم سعودی به یمن که اکثر آنها مصداق جنایت جنگی هستند را مستند کند و ۲۴ مورد از این حملات با بمب های آمریکایی انجام شده اند. 
ائتلاف تحت رهبری عربستان پنجشنبه ۱۸ مردادماه به بازار شهر «ضحیان»، واقع در استان شمالی «صعده» و اتوبوس حامل دانش آموزان حمله کرد که بر اثر آن دست کم ۵۰ نفر شهید و ۷۷ نفر دیگر زخمی شدند. شمار زیادی از شهدا کودکان هستند. 

«کریستین بکرلی»، محقق سازمان دیده بان حقوق بشر در مصاحبه ای در همین باره، در خصوص نقش آمریکا در این حملات گفت: «من فکر می کنم موضوعی که بایستی واقعاً روی آن تأکید کرد این است که از منظر حقوق بین الملل، آمریکا با توجه به میزان حمایتی که از ائتلاف تحت رهبری سعودی ها می کند، یکی از طرف های این جنگ محسوب می شود.»
او یادآوری کرد آمریکا از زمان آغاز حملات ائتلاف، علاوه بر میلیاردها دلار کمک تسلیحاتی به این ائتلاف با کمک به سوخت گیری هواپیماها و حمایت ...

[ مشاهده متن کامل ده ها جنایت جنگی ائتلاف سعودی در یمن ثبت شده است/۲۴ جنایت با بمب های آمریکایی فارس نیوز ]