۸۰ درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است

آی سی تی نیوز یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳

«عبدالعلی علی عسگری» در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی، گفت پویانمایی تاثیرات عمیقی بر کودکان و نوجوانان دارد و به همین دلیل نباید از این مهم غفلت کرد بلکه باید این هنر و صنعت مهم را اولویت قرار داد:
«هجمه فرهنگی دشمن بسیار سنگین است. ما امروز در یک جنگ تمام عیار فرهنگی قرار داریم و بیشترین هجمه امروزه علیه حجاب و عفاف مردمان این سرزمین است. ۸۰ درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است و ما باید بتوانیم در این شرایط با تولیدات پاک و سالم فرزندانمان را نجات داده و نسلی پاک بپرورانیم.»
با این حال هنوز آمار رسمی و به روز شده ای از اینکه در حال حاضر چند درصد از محتواهای فضای مجازی مستجهن هستند، وجود ندارد. برای مثال دو سال قبل «سید ابوالحسن فیروز آبادی» دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته بود که براساس آمارهای منتشره محتوای مستهجن فضای مجازی در دنیا حدود پنج الی شش درصد است و اگرچه در کشورمان عدد مشخصی وجود ندارد، اما قطعا زیر یک درصد است.
انتشار محتوای مستهجن در فضای مجازی و آسیب آن به کودکان، از موضوعاتی است که همواره مورد توجه بوده و مسئولان و فعالان این حوزه بررسی های و تصمیم گیری های زیادی در این مورد انجام داده اند. برای مثال وزیر ارتباطات در این باره توضیح داده بود که محتوای فضای مجازی به صورت هوشمند پالایش و مصداق های غیرمجاز فیلتر می شوند. درهمین راستا هم «محمدجواد آذری جهرمی» تاکید بیشتری به راه اندازی اینترنت مناسب برای کودکان داشته تا محتوای مناسب در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیرد.
با این حال، رئیس سازمان صدا و سیما باور دارد که این سازمان می تواند نقش مهمی در تربیت کودکان ایفا ...

سرخط اخبار